1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Balkanlar Koleji Geleceğin Matematik Dehalarını Ödüllendirdi
Balkanlar Koleji Geleceğin Matematik Dehalarını Ödüllendirdi

Balkanlar Koleji Geleceğin Matematik Dehalarını Ödüllendirdi

28 senedir eğitim sektöründe hizmet veren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları, 17 Nisan 2015 Cuma günü, 8.si düzenlenen Matematik Olimpiyatları Ödül Törenine, Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi’nde ev sahipliği yaptı.

A+A-

ekran-alintisi-003.gif

Bölge Gündem Gazetesi - 28 senedir eğitim sektöründe hizmet veren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları, 17 Nisan 2015 Cuma günü, 8.si düzenlenen Matematik Olimpiyatları Ödül Törenine, Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi’nde ev sahipliği yaptı.

Öğrencilerin ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde dereceye giren öğrenciler 8,9,10 ve 11. sınıf olmak üzere dört kategoride belirlendi. Dereceye giren öğrencilere eğitim bursu, madalya ve hediyeler verildi.

img_8158.jpgOlimpiyat heyecanını yaşayan öğrenci ve ailelerin buluştuğu törende, Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Okul Müdürü Süreyya Tuğrul Pendik’te Cahit Arflar, Ali Kuşçular gibi matematik dehaları çıkabileceği belirterek bu konuda emeği geçen ve katkı sunan Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Kaymaklığa teşekkür etti.

Konuşmasında 2016’dan itibaren Rusça dilinde eğitim vereceklerini ve Almanya, Hollanda, İspanya ve Belarus'la kardeş okul projeleri için anlaşması yapıldığını kaydededen Tuğrul, Kanada'nın Nova Scotia eyaleti yetkilileri ile imzaladıkları protokolle Balkanlar Koleji öğrencilerini aynı anda hem Kanada hem de Türk diplomasına sahip olacaklarını söyledi. Tuğrul, Eryetiş Balkanlar Eğitim Kurumları olarak çalışkan ve başarılı öğrencileri her zaman  desteklemeyi görev edindiklerini belirterek “ Bu bağlamda sınava katılan tüm öğrencilerimize %20 oranında bir eğitim bursu vereceğiz. Ayrıca dereceye giren öğrencilerimize yine dereceleri oranında da ekstra eğitim bursu sağlanacaktır..” dedi.

img_8169-001.jpgİlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Yıldırım Demirci ise Balkanlar kurucusu Vedat Eryetiş'e  ve okul  müdürlerine böylesi güzel bir projede bir araya getirdiği için teşekkür etti.  Bu tür faaliyetlerin Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında yapılması gerektiğini söyleyen ve dünya çapında Türkiye’nin sayısal anlamda geride olduğunu belirten Demirci, Öğrencileri bu alana teşvik etmenin doğru olacağını ülkenin teknolojik anlamda ilerlemesinin sayısal derslerin önemli olduğunu dile getirdi.

 

Mental Aritmetik Eğitmeni Çiğdem GÖK ve öğrencilerinin hazırladığı Mental Aritmetik gösterisi öğrenciler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü. – Haber : Yusuf SARAY

Ödül takdim töreninde, 8. Matematik Olimpiyatlarının ikinci aşama sınav sonuçlarına göre;

8. sınıflar kategorisinde birinci olan öğrenciler:

Gülsüm Rana Koç (Elka Ortaokulu)

Yağız Gökdeli (Kurtköy Coşkun Koleji)

Oğuz Şimşek (Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu)

İkinci olan öğrenci:

Mehmet Durdu (Alemdarpaşa Ortaokulu)

Üçüncü olan öğrenciler:

Beyza Şahin (Alemdarpaşa Ortaokulu)

Betül Kara (Alemdarpaşa Ortaokulu)

İmran Gündüz (50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu)

Naci Eren Kılıç (Saffet Simavi Ortaokulu)

9.sınıflar kategorisinde birinci olan öğrenci:

Muratcan Çakmak (Atatürk Fen Lisesi)

İkinci olan öğrenci:

Talha Aydoğan ( Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

Üçüncü olan öğrenci:

Burak İpek (Pendik Fatih Anadolu Lisesi)

10.sınıflar kategorisinde birinci olan öğrenci:

Kazım Kaya (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

İkinci olan öğrenciler:

Hamza Taşçı ( Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

Gökhan Aydın ( Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi)

Üçüncü olan öğrenciler:

Muhammed Emin Baş ( Tuğrul Bey Anadolu Lisesi)

Feyzanur Tekbıyık (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

Ahmet Kasım Erbay ( Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

11. sınıflar kategorisinde birinci olan öğrenci:

Ahmet Sunar ( Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

İkinci olan öğrenci:

Meltem Ayar ( Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi)

Üçüncü olan öğrenciler:

Şevval Kılıç (Beyhiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi)

Berk Saçkara (Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi)

Mansiyon Ödülleri:

8. Sınıflar:

Hakan Karaçoban  (50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu )

Aslıhan Aydoğan ( Muhsin Yazıcıoğlu )

9. Sınıflar:

Ömer Ceyhan (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Neslihan Aydoğan (Gülizar Zeki Obdan )

Oğuzhan Altundağ (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Yusuf Bulut (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Elanur Kocaoğlu (Atatürk Fen Lisesi )

Elif Eren (Burak Bora Anadolu Lisesi )

10. Sınıflar:

Abdurrahman Yılmaz (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Feyza Yılmaz (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Kerim Dönmez (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Cengizhan Aydoğan ( 80. Yıl Nuh Çimento )

Deniz Doğan ( Alparslan Anadolu Lisesi )

Tunahan Arslan (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

11. Sınıflar

Şevva Kılıç ( Behiye ( Nevhiz Anadolu Lisesi )

İlyas Aksoy (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Selim Şahinkaya ( Alparslan Anadolu Lisesi )

Ecem Gölünal  (Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi )

Beyza Yüksel ( Pendik Anadolu Lisesi )

Cemile Baykan ( Kocaeli Fen Lisesi )

Özge Tonbul ( Behiye ( Nevhiz Anadolu Lisesi )

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum