1. YAZARLAR

  2. Sena Karatay

  3. Bir Demet Serzeniş
Sena Karatay

Sena Karatay

Sosyolog
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Demet Serzeniş

A+A-

Bitmek tükenmek bilmeyen asılsız bir dava var ortada.. Bunun için insanların canı yanıyor, ocaklar yıkılıyor..Terör siyasete karışmış, vatan teröre bulanıyor..

Demirtaş çıkmış bizim bu operasyonlarla bir ilgimiz yok diyor. Dediğine göre kendisi çocuklarına sarılamıyor(!). Bugünlerde anne babalar evlatsız kaldığı için. Çok vicdanlı olsa gerek..

Peki; ‘Bizim Pkk operasyonlarıyla ilgimiz yok’ deyip bir taraftan ‘başkan aponun heykelini diktireceğiz’ diye bağırırsan sormazlar mı sana ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye..?

Bu terör örgütünün meşru yandaşları birden iyi ve adaletli insan kılığına büründünüz diye geçmişiniz unutulacak mı sandınız? Siz açık açık yıllardır farklı parti adlarıyla ama aynı katılaşmış beyinleri içeren ideolojinizi savunmuyor musunuz? Alenen Pkk’nın siyasi söylemi olduğunuzu bildirmiyor musunuz? Şehit sayıları artınca, Pkk’lı teröristelerin gözü de, eli de kana bulanınca Hdp ile Pkk operasyonlarının ilişkisi kesiliyor birden. Bağrı yanık, vicdanı buruk oluyorlar ne hikmetse. Seçimler yaklaştığı için olabilir mi.? Ya da bunun adına göz boyama denebilir mi? 

Gözler pek ala boyanıyor da..

İnsanların bir kısmı içlerinde Türk vatandaşları da dahil ciddi ciddi Hdp’nin son günlerde artan şehit sayıları ve terör olaylarıyla bir ilgisi olmadığını savunuyorlar. Hdp barış istiyormuş (!).

Örneğin geçen gün sosyal medyada yazdığım bir yazının altına bir vatandaş ‘Bu olanların Hdp ile ne alakası var kardeşim?’ yazmış. O an bir kez daha anladım ki gözler de boyanmış, algılar da kapanmış. Üzüldüm bu insanların haline. Gözün gördüğünü gönül inkar eder olmuş, beyin idrak edemez olmuş. 
 

Yamyamlığınız dokunulmazlığınızı yedi!

Ve günlerdir insanların dilinde bir cümle daha; ‘Dokunulmazlık kalksın’..

Çok da haklılar.. Benim ağabeylerim, kardeşlerim, yaşıtlarım ölürken demokrasi denilen gavur işi inkılap da umrumda olmaz.Dokunulmazlık da.. Sadece benim değil bu milletin de, devletin de umrunda olmaz olmamalı da.. Dokunulmazlık bizim dokunulmazlığımızın bittiği yerde biter. Demokrasi sizin yamyamlığınızın başladı yerde ölür. Demokrasi ile birlikte siz de ölürsünüz. Çünkü insanlığı bitmiş bir bedenin yaşaması zarardır. O beden artık düşmandır. Düşmanla savaşmak ise cihattır. Cihad Allah için savaşmak demektir. Siz bu vatanı bölmeye çalışan hainler ancak kendi çıkarlarınız, menfaatleriniz için kan döküyorsunuz. Bizim asıl mücahidlerimiz ise vatanı için, rabbi için, geri de kalan tüm kardeşlerini korumak için kan döküyor. Sonun da iki tarafta ölüyor. Birine şehit deniyor, diğerine ise siz tamamlayın.. 

 

Hepimizin canı burnunda.. 

İçimiz yanıyor sevgili okurlar. Samimiyetle içimiz yanıyor. Bir evden bir asker uğurlanırken hepimiz çok iyi biliyoruz ki o asker hepimizin canının teminatı.. Çıkarsızca gidiyor o cepheye.Güvencesiz, teminatsız gidiyor.. 
Ve geri dönemeden can veriyor.. Şühedalık mertebesine ulaşmak üzere..

Onları ulaştıranlar çok Gaddar!! Evet ama ulaşma amaçları çok kutsal…


Peki kim bu gaddarlar..?


Siz Pkk örgütünün üyeleri ve yandaşları..! Yıllardır kafalarınızda ütopik bir vatan oluşturdunuz. Adına Kürdistan dediniz.
Masum canlara yeri geldi çocuklara kıydınız, barbarlaştınız, vahşileştiniz adına özgürlük mücadelesi dediniz.
Hayal gücünüz oldukça geniş fakat tarihte hiç bir ütopya gerçekleştirilmediği gibi, sizin bu sözüm ona ütopyanız da gerçekleştirilmeyecek… Bilin istedim. Allah rızası için yapılmayan her savaşta yalnızsınız.. 


Siz Hdp’nin yanında olan Türk vatandaşları..! Ne uğruna kim uğruna vatanınızı soyunuzu inkar ediyorsunuz hiç düşündünüz mü? Evet bu inkardır bu. Siz bu vatanın insanları değil misiniz? Siz Osmanlı torunları değil misiniz? Nice şerefli kürt kardeşlerimiz bile bizim davamıza hak verirken, sizin bu vatanı böldürtmek isteme çabanız niye?? Siz sakın şehit haberleri aldığınızda gözyaşı dökmeyin..! Bunu siz istediniz çünkü. Siyasi hırslarınız uğruna desteklediğiniz teröristler bugün bizim ülkemize kan kusturuyor...!

Siz..Güzel Türkiyem’in aklı beş karış havada olan ünlüleri…! Siyasi muhalefetliğiniz,dikkat çekme kaygılarınız ve ün kazanma adına rant elde etme amaçlarınızla terör grubunun siyasi söylemini(hdp) başınıza tac ettiniz.. Ve bunu gururla anlattınız.. İstikrarınızı da bozmayarak önümüzdeki seçimlerde desteğinizi sürdüreceğinizi, yüzünüz bir nebze kızarmadan dillendirmeye de devam ettiniz.. Ama ben utanıyorum çok sevgili oyuncularımız, yazarlarımız. Neden utanıyorum biliyor musunuz? Kendi vatanınızın baş düşmanı olan insanları gururla savunduğunuz için sizinle aynı ülkede nefes aldığıma utanıyorum.. Sizin bu ülkeye de bu millete de layık olduğunuzu düşünmüyorum..!

Siz şehitlerimizi siyasi bir araç olarak gören politikacılar.. Gündeme düşen her şehit haberini ve iç karışıklığı, farklı görüşlere karşı muhalefet olmak için kullanan herkes… Üzüntüleriniz samimi değil. Ölenler şehit, şehit..! Politik araç değil.. Hatırlayın istedim..

Peki kim bu amacı kutsallar..?
 

Sizsiziniz şerefli askerlerimiz... 
Bütün Türk milleti adına hepinizi Allaha emanet ediyoruz. Allaha emanet ettiğini görmeden ölmezmişsin ya.. Türk milleti sizi tekrar görmeden, evlerinize, eşlerinize çocuklarınıza kavuşmadan ölmeyin diye.. 
Dualarımız sizinle, yüreğimiz sizinle.. Rabbimiz sizinle... 

Ve siz.. Tabiriniz için kelimelerin kifayetsiz kaldığı şehitlerimiz..

Öldünüz ya.. Canımız yandı.. Günlerce dua ettik.. Birinizi daha kaybetmeyelim diye..Sinirlendik, öfkelendik, kan kustuk. Her sabah izledik bir bir gidişinizi.. Evlerinize düşen kara haberleri hep beraber gördük. Annelerinizin yanan yüreklerini, acı haykırışlarını… Ölüm değildi bu..Bir vazgeçiş hiç değildi.. Sakince ayrıldınız. Ne güzel bir imtihan verişti bu.. Ne muhteşem bir gidişti… Vakurca, hesapsızca, günahsızca…

Biz Size koskoca bir vatan borçluyuz.. Ve söz veriyoruz.. Uğruna kan döktüğünüz vatana hayırlı evlatlar olacağımıza..

Şüheda gövdesi, bir baksana dağlar taşlar.
O,rüku olmasa,dünyada eğilmez başlar,
yaralanmış, temiz alnından uzanmış yatıyor;
bir hilal uğruna ya Rab, Ne güneşler batıyor!

Mehmet Akif Ersoy

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum