1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. İlk Müdahaleyi Başkan Şahin Yaptı
İlk Müdahaleyi Başkan Şahin Yaptı

İlk Müdahaleyi Başkan Şahin Yaptı

Pendik Belediye Başkanlığı 2015 Yılı Atletizm Kros Yarışları’nda 300’e yakın sporcu yarıştı.

A+A-

Pendik Belediye Başkanlığı 2015 Yılı Atletizm Kros Yarışları’nda 300’e yakın sporcu yarıştı. Küçük erkekler koşusu esnasında talihsiz bir şekilde düşüp sakatlanan minik Furkan’a ilk müdahaleyi  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptı.

Geleneksel hale gelen Pendik Belediye Başkanlığı Atletizm Kros Yarışları, bu yıl da  ilçe genelinde okuyan çok sayıda öğrencinin ferdi ve takım halinde madalya için kıyasıya yarışına sahne oldu. 2015 Yılı Atletizm ve Kros Yarışları, Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in startı ile başlayan yarışmalara küçük kız-küçük erkek kategorilerinde ferdi ve takım sporcusu olarak 93, yıldız kız-yıldız erkek kategorilerinde ferdi ve takım sporcusu olarak 137, genç kız-genç erkek kategorilerinde ferdi ve takım sporcusu olarak 67 olmak üzere toplam 297 sporcu öğrenci katıldı.

550bddbdc2ec1_arc-1471.jpg

6 kategoride birinciler belli oldu

Yenişehir Piknik Alanı’nda düzenlenen yarışlarda küçük erkeklerde Abdullah Bilgin, küçük kızlarda Pınar Altun, yıldız erkeklerde Burak Kalafat, yıldız kızlarda Yağmur Karabulak, genç erkeklerde Enis Biter ve genç kızlarda Cansu Nur Kaya yarışmayı birincilikle bitiren atletler oldular.  Ferdi olarak mücadele eden atletler, aynı zamanda takım halinde de birinci olabilmek için yarıştı.Küçük erkekler kategorisinde Kurtköy İmam Hatip Ortaokulu, küçük kızlarda Cahit Zarifoğlu Ortaokulu, yıldız Erkeklerde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Yıldız Kızlarda Cemile Çopuroğlu Ortaokulu, genç Erkeklerde Ali Yakup Cenkçiler Anadolu Lisesi ve Genç Kızlarda Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu.

Başkan Şahin minik Furkan’a madalya verdi

Öğrencilerin hırslarını ve mücadeleci azimlerini ortaya koyduğu yarışmada ilginç bir detay da göze çarptı. Küçükler kategorisi yarışları esnasında yere düşünüp sakatlanan Adil Edem Beyazıt Ortaokulu’ndan minik Furkan’a ilk müdahaleyi asıl mesleği doktorluk olan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptı. Sakatlanarak yarışı yarıda bıraktığı için üzülen Furkan’ın bu durumuna kayıtsız kalmayan Başkan Şahin, ödül töreninde kendisine bir teselli madalyası verdi.

“Sporda başarı gelmesi için gayret sarf ediyoruz”

Yarışmaların tamamlanmasının ardından Kurtköy Kapalı Spor Salonu’nda madalya töreni düzenlendi. Madalya töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sporda daha çok gencin yer alması, başarı sağlaması için gayret sarf ettiklerini belirtti. Sadece futbolda değil diğer branşlarda da gençlerin ülkemizi gururlandırdığının altını çizen Başkan Şahin, daha çok başarılı sporcunun olmasını temenni ettiğini dile getirdi. Sporun hayatın bir parçası haline getirilmesi gerektiğini yineleyen Başkan Şahin, sporun aynı zamanda disiplinli bir hayat oluşturması açısından da gençler için oldukça önemli olduğunu ifade etti.

550bddbfcec2c_arc-1709.jpg550bddbf335bd_arc-1650.jpg550bddbe5b403_arc-1523.jpg

 

KÜÇÜK KIZLAR KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

PINAR ALTUN

KÜÇÜK KIZLAR

CAHİT ZARİFOĞLU ORTAOKULU

2

ASLI ALTIN

KÜÇÜK KIZLAR

CAHİT ZARİFOĞLU ORTAOKULU

3

TÜLİN EKTAŞ

KÜÇÜK KIZLAR

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

4

YAĞMUR ALICI

KÜÇÜK KIZLAR

ADİL ERDEM BAYAZIT ORTAOKULU

KÜÇÜK KIZLAR KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

CAHİT ZARİFOĞLU ORTAOKULU

KÜÇÜK KIZLAR

2

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

KÜÇÜK KIZLAR

3

ADİL ERDEM BAYAZIT ORTAOKULU

KÜÇÜK KIZLAR

KÜÇÜK ERKEKLER KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

ABDULLAH BİLGİN

KÜÇÜK ERKEKLER

KURTKÖY İMAM HATİP ORTAOKULU

2

YASİ KAYA

KÜÇÜK ERKEKLER

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

3

MURAT GÜLER

KÜÇÜK ERKEKLER

MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

4

VOLKAN TUNCEL

KÜÇÜK ERKEKLER

CAHİT ZARİFOĞLU ORTAOKULU

KÜÇÜK ERKEKLER KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

KURTKÖY İMAM HATİP ORTAOKULU

KÜÇÜK ERKEKLER

2

CAHİT ZARİFOĞLU ORTAOKULU

KÜÇÜK ERKEKLER

3

MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

KÜÇÜK ERKEKLER

YILDIZ KIZLAR KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

YAĞMUR KARABULAK

YILDIZ KIZLAR

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

2

MELİKE KARABULUT

YILDIZ KIZLAR

CEMİLE ÇOPUROĞLU ORTAOKULU

3

BERFİN ÖNER

YILDIZ KIZLAR

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

4

İREM KARAKOLLU

YILDIZ KIZLAR

FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU

YILDIZ KIZLAR KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

CEMİLE ÇOPUROĞLU ORTAOKULU

YILDIZ KIZLAR

2

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

YILDIZ KIZLAR

3

FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU

YILDIZ KIZLAR

YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

BURAK KALAFAT

YILDIZ ERKEKLER

ORHANGAZİ ORTAOKULU

2

SERHAT KIZILTAŞ

YILDIZ ERKEKLER

MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

3

SERHAT SAĞLAM

YILDIZ ERKEKLER

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

4

MUHAMMET KAFİ

YILDIZ ERKEKLER

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

YILDIZ ERKEKLER

2

FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

YILDIZ ERKEKLER

3

700. YIL ORTAOKULU

YILDIZ ERKEKLER

GENÇ KIZLAR KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

CANSU NUR KAYA

GENÇ KIZLAR

KURTKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

2

GAMZE ÇANDIR

GENÇ KIZLAR

KURTKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

3

KÜBRA ÖNALAN

GENÇ KIZLAR

KURTKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

4

TUĞBA YAĞŞAN

GENÇ KIZLAR

KURTKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

GENÇ KIZLAR KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

KURTKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

GENÇ KIZLAR

2

KIRIMLI FAZİLET OLCAY ANADOLU LİSESİ

GENÇ KIZLAR

3

ÖZEL KURTKÖY DOĞU ANADOLU LİSESİ

GENÇ KIZLAR

GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİ FERDİ SONUÇLAR

DERECESİ

ADI SOYADI

KATEGORİSİ

OKULU

1

ENİS BİTER

GENÇ ERKEKLER

ALİ YAKUP CENKÇİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

2

YUNUS EMRE KISAER

GENÇ ERKEKLER

ALİ YAKUP CENKÇİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

3

FATİH ERHAN

GENÇ ERKEKLER

ALİ YAKUP CENKÇİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

4

BARIŞ AKKUŞ

GENÇ ERKEKLER

ALİ YAKUP CENKÇİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİ TAKIM SONUÇLARI

DERECESİ

OKUL ADI

KATEGORİSİ

1

ALİ YAKUP CENKÇİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

GENÇ ERKEKLER

2

KURTKÖY ANADOLU LİSESİ

GENÇ ERKEKLER

3

KIRIMLI FAZİLET OLCAY ANADOLU LİSESİ

GENÇ ERKEKLER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.