1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 1-7 Mart Yeşilay Haftası

1-7 Mart Yeşilay Haftası

Malatya Valisi Mustafa Toprak, toplumun zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlenmesinin önemli olduğunu söyleyerek, "Zararlı alışkanlıklarla mücadele...

1-7 Mart Yeşilay Haftası

Malatya Valisi Mustafa Toprak, toplumun zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlenmesinin önemli olduğunu söyleyerek, "Zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek hepimizin görevi" dedi.

Yeşilay Haftası nedeniyle Yeşilay Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Dr. İbrahim Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Kendilerini kabullerinden dolayı Vali Toprak'a teşekkür eden Yeşilay Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Dr. Keleş, Yeşilayın tarihçesi, kuruluş amacı ve Malatya" da yapılan çalışmalar hakkında Vali Toprak'a bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Valisi Mustafa Toprak ise, zararlı alışkanlıklarla mücadelede toplumun bilinçlenmesi, toplu mücadele ve koordinasyona vurgu yaptı.

Yeşilay Cemiyetinin önemli görevler yerine getirdiğini belirten Toprak, "Toplumumuzun sağlıklı olması, bireylerin sağlıklı birey olması bizim açımızdan çok önemlidir. Görevlerimizin bir tanesi de sağlıklı bireylerin yetiştirilmesidir. Bu anlamda baktığımız zaman, toplumumuzdaki bu tür zararlı alışkanlıklar maalesef insanlarımızın alıştığı zaman bırakamayacağı ve hayatlarını felç eden alışkanlıklardır. Ayrıca, bilgi ve teknolojinin hızla ilerleme kaydettiği günümüz dünyasında bunlara ilaveten teknoloji bağımlılığı da ortaya çıkmıştır. Bu gelişmelerin insan hayatına getirdiği sayısız faydaları var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerindeki kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Tüm bunlarla mücadele etmek hepimizin görevidir ve bu konuda herkes işbirliği içerisinde çalışmalarını yürütmelidir. Ümit ediyorum ki bu konuda ki çalışmalarınız, vatandaşlarımızın bilinçlenmesini ve her bireyin zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Toplumun zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlenmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Vali Toprak, "Bu konudaki çalışmalarımızı hep beraber koordinasyon içerisinde yerine getirirsek çok daha sağlıklı yarınlar bizlerin olacaktır. Bu ziyaretinden dolayı Yeşilay Cemiyetine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

1-7 Mart Yeşilay Haftası

1-7 Mart Yeşilay Haftası

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT