1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 10 Türk denizci kaçırıldı! Dışişleri'nden açıklama

10 Türk denizci kaçırıldı! Dışişleri'nden açıklama

Nijerya'da 10 Türk denizci kaçırıldı. Dışişleri bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada kaçırılan gemi Tema limanı'na çekilmiş olup Nijeya ve Gana makamları nedinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır.

10 Türk denizci kaçırıldı! Dışişleri'nden açıklama

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğrayan Türk kargo gemisinin, Tema Limanına (Gana) çekildiğini, kaçırılan mürettebatın serbest bırakılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Douala Limanından (Kamerun) Abidjan'a (Fildişi Sahili) gitmekte olan Türk bandıralı kargo gemisinin 13 Temmuz akşamı Nijerya açıklarında korsan saldırıya uğradığı belirtildi. Açıklamada "Saldırı sonucu, Türk vatandaşı olan gemi mürettebatının bir bölümü korsanlar tarafından kaçırılmıştır. Korsanların terk ettikleri gemi Tema Limanına (Gana) çekilmiş olup, kaçırılan vatandaşlarımızın serbest bırakılmalarını teminen Nijerya ve Gana makamları nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Konu Bakanlığımız ve ilgili kurumlarımızca yakından takip edilmektedir" denildi.

HABERE YORUM KAT