1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 112 Acile Yeni İstasyon

112 Acile Yeni İstasyon

112 Acile Yeni İstasyon

         Tuzla Belediyesi, sağlık alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Aydıntepe Semt Konağı yanındaki belediyeye ait birim, tadilattan geçirilerek 112 acil yardım hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Grup Başkanlığı’na teslim edildi. Daha önce Yayla Mahallesi’ndeki Sağlık Grup Başkanlığı binasında hizmet veren 112 ekiplerinden biri bu birime taşınarak, acil vakalara daha hızlı ulaşma imkanı sağlandı.


          Daha önce Şifa ve Yayla Mahallelerindeki merkezlerden Tuzla geneline hizmet veren 112 servisinin istasyon sayısı yeni birimin hizmete girmesiyle 3’e çıkmış oldu. 112 acil yardım ekiplerine tahsis edilen yeni birimin hizmete girmesiyle, özellikle Tuzla’nın E-5 üzerindeki vakalara en hızlı şekilde müdahale imkanı sağlandı. Günde 8 – 15 arası vakaya müdahale eden Aydıntepe istasyonundaki 112 ekiplerinin, Aydınlı ve Orhanlı gibi merkeze uzak mahallelerindeki vakalara yetişme süreleri de yarı yarıya kısaldı. 112 Aydıntepe istasyonunda 6 paramedik hekim, 8 ATT (Acil tıbbi teknisyen) ve 4 şoför hizmet veriyor.

          Sağlık yatırımlarına bir hekim duyarlılığı ile özel önem veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla ilçesinin yapılan yatırımlarla sağlık hizmetlerine erişim konusunda İstanbul’un en rahat ilçeleri arasında olduğuna dikkat çekerek, Göreve geldiğimizden beri eğitim ve sağlık hizmetleri hep önceliğimiz oldu. Aile Hekimliği sistemine, belediye olarak önemli katkı sağladık. Devlet Hastanesi ek hizmet binasını yaparak hizmete açtık. 400 yataklı yeni ve modern bir devlet hastanesinin Tuzla’mıza kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor şeklinde konuştu. 


HABERE YORUM KAT