1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. 12 Aralık 2017 Müge Anlı'da Son Programda Bugün Neler Oldu

12 Aralık 2017 Müge Anlı'da Son Programda Bugün Neler Oldu

Müge Anlı'da son bölümde bugün neler yaşandı. Kayıp Fazıl Bey bulundu mu? Neden yanan evden ailenin cesetleri çıkmadı? İki ev yandı, 5 kişi kayıp, kayıplar bulundu mu? 4 gündür kayıp olan Jochum Bectsma bulundu. İlknur Ağca'nın annesi Fatma Nohutlu'yu bul

12 Aralık 2017 Müge Anlı'da Son Programda Bugün Neler Oldu

Müge Anlı'da son bölümde bugün neler yaşandı. Kayıp Fazıl Bey bulundu mu? Neden yanan evden ailenin cesetleri çıkmadı? İki ev yandı, 5 kişi kayıp, kayıplar bulundu mu? 4 gündür kayıp olan Jochum Bectsma bulundu. İlknur Ağca'nın annesi Fatma Nohutlu'yu bulundu. Tüm detaylardan haberdar olmak için bolgegundem.com'u takipte kalın.

Müge Anlı'da son bölümde bugün neler yaşandı. Hafta içi her gün Tüm Türkiye'yi ekranları başına toplayan Müge Anlı, yine yolunda dolu dizgin ilerliyor. Müge Anlı'da son bölümde yaşananlar, program biter bitmez haber sitemiz bolgegundem.com'dan izleyebilirsiniz. Türk televizyonlarında yaz tatili bitip yeni sezon başlarken ekranlarda yayınlanan yaşam aktüel programları içinde ‘Müge Anlı İle Tatlı Sert’ Eylül ayını zirvede tamamladı. Medya Takip Ajansı'nın yaptığı araştırmaya göre, gündüz kuşağında yayınlanan programlar arasında en çok izlenen ve adından en çok söz ettiren ‘Müge Anlı İle Tatlı Sert’ hakkında yazılı basında geçen ay 78 haber çıktı.

752x395-muge-anli-odullerine-bir-yenisini-daha-ekledi-1504858837368.jpg

Kayıp Fazıl Bey'in ağabeyi canlı yayında! - Müge Anlı İle Tatlı Sert 12 Aralık 2017

Neden yanan evden ailenin cesetleri çıkmadı? - Müge Anlı İle Tatlı Sert 12 Aralık 2017

İki ev yandı, 5 kişi kayıp! - Müge Anlı İle Tatlı Sert 12 Aralık 2017

4 gündür kayıp olan Jochum Bectsma bulundu! - Müge Anlı İle Tatlı Sert 12 Aralık 2017

İlknur Ağca'nın annesi Fatma Nohutlu'yu bulduk! - Müge Anlı İle Tatlı Sert 12 Aralık 2017

Müge Anlı'nın En yakın rakibi 'Olay Yeri'

Her ay televizyon programlarının yazılı basında çıkan haberlerinin takip edildiği inceleme sonuçlarına göre ikinci sırada bu sezon yayına başlayan ‘Balçiçek İlter’le Olay Yeri’ programı yer alırken, deneyimli programcı Balçiçek İlter’in sunduğu program hakkında yazılı basında 32 haber yer aldığı belirlendi.

Üçüncü sırada evlilik programlarının sona ermesiyle format değişikliğine giden Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın birlikte sunduğu ‘Artık Susma’ yer aldı. Program hakkında geçen ay yazılı basında 29 haber çıktığı belirlendi.

MÜGE ANLI

Müge Anlı ile Tatlı Sert bugüne kadar; 1659 kayıp buldu, ayrı düşmüş 206 aileyi birbirleriyle kavuşturdu, 75 cinayet dosyası aydınlattı. Kaybolma riski yüksek kişileri güvence altına almak için başlattığı Sevgi İzi projesiyle; 32 Bin 135 kişiye Sevgi İzi uygulaması yapıldı. Sevgi İzi sayesinde 85 kayıp çok kısa bir süre içinde bulundu, 230 gönüllü Sevgi İzi uygulamasıyla Türkiye’nin 81 ili ile birlikte Azerbaycan ve Avrupa’da da proje yer almaya başladı.
Müge Anlı ve ekibi, ele aldığı cinayet ve kayıpların yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlara da yardımlarını sürdürdü. 754 akülü ve 6 Bin 550 tekerlekli olmak üzere toplam, 7 Bin 304 sandalye dağıttı. 8 Bin 163 öğrenciye kırtasiye ve giyecek yardımı yaptı ayrıca; 299 tane bilgisayar, fotokopi makinası ve projeksiyon cihazı göndermeyi de ihmal etmedi. 5 aileyi ev sahibi yapan, 10 ailenin de evini baştan aşağıya yenileyen Anlı, program içerisinde giydiği 1080 adet elbisesini de ihtiyaç sahiplerine göndererek yüzlerdeki gülümseye sebep olmaya devam etti. Yaptığı her yayınla çok konuşulan, gündem oluşturan program Müge Anlı ile Tatlı Sert yeni sezon başladı.

MÜGE ANLI BULUYOR DA POLİS NASIL BULAMIYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Müge Anlı'nın sunuculuğunu yaptığı ve özel bir televizyon kanalında sabah kuşağında yayınlanan programda çözülen cinayetlerin, emniyet güçleri tarafından çözülememiş olmasının bakanlık tarafından nasıl değerlendirildiğini sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle yönelttiği soru önergesinde, “Özel bir Televizyon Kanalında bir sabah kuşağı programında bugüne kadar onlarca cinayetin faillerinin belirlendiği, bu program ile pek çok cinayet zanlısının yakalandığı, yüzlerce kayıp çocuk ve vatandaşın bulunduğu, yıllardır çözülemeyen ve emniyet güçleri tarafından rafa kaldırılan cinayetlerin perde arkalarının çözüldüğü ve zanlıların bu program sayesinde yakalandığı belirtilmektedir” denildi.

CHP Niğde Milletvekili Gürer, önergesinde televizyon programında ifade edildiği gibi, "yakalanan katil sayısının kaç olduğunu, polis teşkilatının bu tür olaylardan yeterince sonuç alamadığı olayın ne kadar olduğunu, emniyet güçleri tarafından rafa kaldırılmasına rağmen TV programı ile çözülen cinayetlerin sayısın ne olduğunu" sordu.
Gürer, “İçişleri Bakanlığınca bu TV programında yer alan değerlendirmelere bakış ve yaklaşım nedir? TV programının ekip ve ekipmanları, TV programının ekip ve ekipmanları kadar yok mudur?” şeklindeki soruların yanıtlanmasını istedi.

NEDEN CANLI YAYINDA İTİRAF EDİYORLAR 

Peki Müge Anlı'nın programındaki bu itiraflar nasıl gerçekleşiyor? BBC Türkçe'nin haberine göre, Türkiye Psikiyatri Derneği eski başkanı Şeref Özer, bu tür itiraf örneklerinde iki durumun geçerli olduğunu ifade ediyor ve ekliyor, "Biri zanlıları programa çıkartan durum, diğeri ise onlara bu itirafları yaptıran durum".
 

SORGU ODASI ETKİSİ YARATIYOR

Kişinin, işlediği suçun baskısından kurtulmak için "bilinci dışında" hata yapmaya yönelebildiğini, cezalandırılmak isteyebileceğini anlatıyor. Özer, canlı yayınların da zanlılar üzerinde 'polis sorgu odası baskısı yaratabildiğinin' altını çiziyor.

MÜGE ANLI KİMDİR

Televizyon hayatına ilk olarak magazin alanında başlayan Anlı, diğer bir magazinci Şenay Düdek'le Kanal D'de yaptığı Dobra Dobra adlı magazin üzerine sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı bir program yapmıştır. Bir sezon birlikte program yaptıktan sonra, aynı programa Düdek Cenk Eren'le FOX'ta, Anlı ise Pakize Suda'yla Kanal D'de devam etmiştir.
Dobra Dobra'daki sunuculuk deneyimi ile magazinciliği bırakıp tam anlamıyla sunuculuğa geçti; atv'de yayınlanan kendine ait Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı tartışma programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin hâlâ bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaktadır.
Tatlı Sert'in dışında, 2010 televizyon sezonunda, daha önceden Sinan Çetin yapmış olduğu Film Gibi adlı programla aynı formatta bir programı atv'de sundu. Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler konuk edildi.
İzdivaç programları yasaklanınca; TV kanalları, atv'nin reyting rekortmeni programı 'Müge Anlı ile Tatlı Sert'in benzeri yapımlar ekrana sürmeye başladı. Taklitler aslını yaşatır! Yıllardır canlı yayında suçluları deşifre eden Müge Anlı'nın, tecrübesi ve halkın ona olan sevgisiyle bu taklit programları çok rahat baş edeceğine inanıyorum. Zaten Anlı'nın yeni yayın dönemindeki reytingleri de çok iyi.
Şimdi ekranda bu kadar çok kriminal programın olmasının da yeni sorunlar doğuracağına inanıyorum. TV programları aynı adli olay üzerinde yoğunlaşıp konuk kavgasına girince yeni çirkinlikler yaşanabilir.
Program sayısı fazla olunca sırf reyting için cinayet ve kayıp vakalarında yanıltıcı yayınların yapılma, suçsuz insanların suçlu lanse edilme riski de var. Umarım kriminal programlarda yaşanan bu enflasyon polisin işini zorlaştırmaz!

HABERE YORUM KAT