1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 12 saattir kayıp çobanı arıyorlar

12 saattir kayıp çobanı arıyorlar

AFAD, AKUT, jandarma ve mahalleli, Milas'a bağlı Yoğunoluk Mahallesi'nde dağlık arazide kaybolduğu düşünülen bir çobanı bulmak için dün gece başlatılan...

12 saattir kayıp çobanı arıyorlar

AFAD, AKUT, jandarma ve mahalleli, Milas'a bağlı Yoğunoluk Mahallesi'nde dağlık arazide kaybolduğu düşünülen bir çobanı bulmak için dün gece başlatılan operasyonu halen sürdürüyor.

Milas'a bağlı Yoğunoluk Mahallesi'nde hayvancılık yapan 53 yaşındaki Ekrem Yavuz isimli bir vatandaş, dün sabah saatlerinde sürülerini otlatmak için dağlık araziye çıktı. Gök gürültülü sağanak yağışlı bir günün ardından akşam olduğunda eve sadece sürüler ulaşınca, can güvenliğinden şüphe duyulan Ekrem Yavuz için seferberlik başlatıldı.

Dün akşam saat 19.00 sıralarında ailenin kayıp ihbarıyla harekete geçen AKUT Bodrum ve Milas Birimi, AKUT Bodrum Ekip Lideri Sadettin Uslu koordinesinde dağlık arazide kaybolduğu düşünülen Yavuz'un bulunması için operasyon başlattı. Geniş bir alanda sürdürülen operasyona AKUT'un yanı sıra AFAD, jandarma ve mahalleli de destek verdi.

Olumsuz hava şartlarına rağmen gece boyunca kaybolan çobanı arayan ekipler, sabahın ilk ışıklarında AKUT Marmaris ve diğer birimlerden gelen destekle birlikte arama çalışmasını devam ettiriyor.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT