1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 12. Sınıf Öğrencisi Bin 471 Hadisi Ezberleyerek Rekor Kırdı

12. Sınıf Öğrencisi Bin 471 Hadisi Ezberleyerek Rekor Kırdı

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışmasının finali 1 Mayıs Pazar Günü Pendik Yunus Emre Kültür Merkez’inde yapıldı.

12. Sınıf Öğrencisi Bin 471 Hadisi Ezberleyerek Rekor Kırdı

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışmasının finali 1 Mayıs Pazar Günü Pendik Yunus Emre Kültür Merkez’inde yapıldı.

Türkiye’nin hadis hafızlarını yetiştiren Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2014 yılı itibariyle İslam coğrafyasından Türkiye Cumhuriyeti Devleti himayesinde MEB ve TDV ortak projesi ile getirilen uluslararası kız öğrencilerin eğitim gördüğü tek okul olma özelliği ile Rahmet Pınarı coşkusunu tüm dünyaya yaymaya devam ediyor.

Yunanistan, Sırbistan, Yemen, Cibuti, Sierra Leone, Endonezya, Kazakistan, Etiyopya, Arnavutluk, Tayland gibi 14 farklı ülkeden 89 yabancı öğrenci ve TEOG yerleştirme puanıyla gelen Türk öğrencinin birlikte İmam Hatip eğitimi aldığı, bu yönüyle tek olan Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenciler, Meslek, Kültür ve Fen Bilimleri eğitimi yanında yarışma sebebiyle ezberledikleri kutlu sözler sebebiyle yıl boyunca Efendimizin aydınlığında bir eğitim imkanı buluyor.

Dr. Leyla Şahin; İmam-Hatipli Olmaktan Gurur Duydum

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği ‘’Ezbere Hadis Okuma Yarışması’’ programına katılan Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta ‘’Bende bu okuldan 1991 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra mücadeleme devam ettim, doktor oldum. Önemli olan makamlar değil, bizim hanemize yazılı olan doğrular ve hayırlardır. Hadisler bizim için yaşamımızın birer parçası, kılavuzudur. Bu manevi ortamda bulunmak çok anlamlı ve mutluyum. İmam-Hatip mezunu olmaktan gurur duydum’’ dedi.

1471 Hadis Ezberleyerek Bir Rekora İmza Attı

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin “Pendik İmam Hatip” adıyla 33 yıldır geleneksel olarak düzenlediği ve birçok imam hatip okuluna emsal teşkil eden Geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışması’nda bu sene bir rekor heyecanı yaşanıyor. Okulun 12. sınıf öğrencilerinden Ayşenur Kumlu 1471 hadis ezberleyerek ulaşılması güç bir başarıya imza attı.

254 öğrencinin en az 40 Hadisi Şerifi metni, manası ve ravisi ile ezberleyerek katıldığı yarışmada bu sene bir rekor heyecanı yaşandı. Ayşenur Kumlu 1471 hadisi metni, manası ve ravisi ile ezberleyerek yarışmanın birincisi oldu.

Şadi Yazıcı 10 Öğrenciyi Umre İle Ödüllendirdi

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Hadis Yarışması finalinde ilk 10’a giren öğrencilerin her birini Umre ile ödüllendirdi.

Çok sayıda seçkin misafirin katıldığı final yarışmasında ilk 20 dereceye giren öğrenciler jüri ve seyirciler huzurunda son heyecanı yaşadı. Final sonunda ilk yirmiye giren öğrencilere çeşitli kişi ve kuruluşlarca istisnasız birer Umre ve derece sıralamasına göre çeşitli hediyeler takdim edildi.

İlk On’a Giren Öğrenciler ve Ezberledikleri Hadis Sayısı

dsc_1017.jpg

1- Ayşenur Kumlu; 1471 Hadis ezberledi. 2 Cumhuriyet altını+1 Yarım Altın+Ayakkabı+Umre

dsc_1044.jpg

2-Meryem Sağlam; 800 Hadis ezberledi. 2 Cumhuriyet altını+1 Çeyrek Altın+Ayakkabı+ Saat +Umre

dsc_1052.jpg

3-Mualla Yanar; 786 Hadis ezberledi. 2 Cumhuriyet altını+Ayakkabı+ Saat +Umre

dsc_1060.jpg

4-Neslişah Arvas; 701 Hadis ezberledi. 1 Cumhuriyet altını+1 Çeyrek Altın+Ayakkabı+ Saat +Umre

dsc_1073.jpg

5-Hamide Soydan; 697 Hadis ezberledi. 1 Cumhuriyet altını+1 Çeyrek Altın+Ayakkabı+ Saat +Umre

6-Elif Çağın; 673 Hadis ezberledi. 1 Cumhuriyet altını+1 Çeyrek Altın+Ayakkabı+ Saat +Umre

7-Beyza Şekeroğlu; 619 Hadis ezberledi. 1 Tam altını+Ayakkabı+ Saat +Umre

8-Zeliha Aytüre; 615 Hadis ezberledi. 1 Tam altını+Ayakkabı+ Saat +Umre

9-Banu Rana Erdem; 523 Hadis ezberledi. 1 Tam altını+Ayakkabı+ Saat +Umre

10-Aleyna Dökme; 489 Hadis ezberledi. 1 Tam altını+Ayakkabı+ Saat +Umre

dsc_0940.jpgdsc_1096.jpgdsc_1102.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.