1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. 13 Aralık 2017 TRT1 Yayın Akışı | Bugün Hangi Diziler Var

13 Aralık 2017 TRT1 Yayın Akışı | Bugün Hangi Diziler Var

Türkiye'nin 1 numaralı kanalı TRT1'de 13.12.2017 tarihli yayın akışı izleyicileri ekran başına toplayacak. TRT1 13 Aralık Çarşamba gününe ait yayın akışını sitemizden bulabilirsiniz.

13 Aralık 2017 TRT1 Yayın Akışı | Bugün Hangi Diziler Var

13 ARALIK 2017 TRT 1 YAYIN AKIŞI

 

06:25
6 MANTI
07:30
1'DE BUGÜN
07:40
YEŞİL DENİZ
10:10
1'DE BUGÜN
10:20
BENİ BÖYLE SEV
12:45
HALİT YEREBAKAN'LA DOKTOR GELDİ
14:30
1'DE BUGÜN
14:40
BİR YASTIKTA KOCAYALIM
16:30
SEKSENLER
18:55
HAVA DURUMU
19:00
ANA HABER
19:55
DOĞRUSU NE?
20:00
DİRİLİŞ "ERTUĞRUL"
23:30
PELİN ÇİFT İLE GÜNDEM ÖTESİ
14 Aralık 2017 - Perşembe
01:00
YEŞİL DENİZ
02:50
HALİT YEREBAKAN'LA DOKTOR GELDİ
04:05
1'DE BUGÜN
04:15
BİR YASTIKTA KOCAYALIM
06:55
6 MANTI

13 Aralık 2017 TRT1 Yayın Akışı | Bugün Hangi Diziler Var

13.12.2017 TRT1 YAYIN AKIŞINDA OLAN PROGRAMLARIN ÖZETİ

Sabah ilk olarak “6 Mantı” adlı yerli dizinin tekrar bölümü ile yayın akışı başlayacak. Hemen ardından 07:30’da “1’de Bugün” adlı kısa bir haber  bülteni sizlerle. Dünya üzerinde ve Türkiye’de gelişen olaylardan bilgi edinmek isterseniz bu sabahhaberlerini takipte kalabilirsiniz. 07:40’da Egenin samimi köy havasını anlatan “Yeşil Deniz” adlı dizinin tekrarı ekranlara geliyor. Kahvaltı saatlerinizi daha eğlenceli kılmak isterseniz bu sevimli kasaba dizisini izleyebilirsiniz.

Saatler 10:10’u gösterdiğinde “1’de Bugün” haber bülteni ile yine kısa bir haber molası verebileceksiniz. En sıcak son dakika haberlerini ekranlarınız karşısında seyrederek gelişen olaylar hakkında tüm ayrıntılı öğrenebilir ve hava durumunu takip edebilirsiniz. Saatler ilerledikçe 10:20’de “Beni Böyle Sev” adlı nostaljik aşkdizisi ile yayın akışı devam ediyor. Aşkın en masum ve saf halini ele alın TRT1 klasiği ile sabahınızı daha keyifli ve güzel hale getirebilirsiniz.

Saat 12:45’de “Halit Yerebakan’la Doktor Geldi” adlı sağlık programı sevenlerinin karşısına çıkıyor. Sağlıklı yaşama dair tüyoların anlatıldığı programa aynı zamanda uzman doktorlar da katılıyor. Yine programda, çeşitli hastalıklardan tedavi yöntemlerine kadar daha pek çok kulvarda bilgiler aktarılacak. Gün ortasına denk gelen sağlık programını seyretmeyi sakın unutmayın!

14:30’da “1’de Bugün” ile kısa bir haber girişi ekranlarınızda olacak. Haber dünyasına ait tüm gelişmeleri kısa özet niteliğinde ekranlarınızdan öğrenebilirsiniz. 14:40’da “Bir Yastıkta Kocayalım” adlı günümüz evliliklerini ele alan güncel yaşam programı sevenleriyle buluşacak. Evlilikte yapılan tüm yanlışları ve mutlu anları ekranlarınız karşısından izleyebileceksiniz.

16:30’da “Seksenler” adlı sevilen dizinin tekrar bölümünü izleyebileceksiniz. Sıcak mahalle dizisinin komik, dinamik ve nostaljik anları yine gözler önüne serilecek. 18:55’de kısa bir “Hava Durumu” yayını ile haftalık ve günlük olarak hava koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 19:00’da “Zafer Kiraz ile Ana Haber” bülteni yayın akışında yerini alıyor. Haber dünyasının tüm ayrıntıları ekranlarınıza aktarılacak. Siyaseten sağlığa, ekonomiden yaşama kadar pek çok alandaki güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

20:00’da “Diriliş Ertuğrul” adlı dizinin yeni bölümü yayına geçecek. Hemen ardından “Pelin Çift ile Gündem Ötesi” adlı güncel yaşam programı sizlerle… Gece kuşağında ise sevilen programların ve dizilerin tekrarları yeniden ekranlara gelecek. 01:00’da “Yeşil Deniz adlı diziyi seyircileri ile yeniden buluşuyor. 02:50’de “Halit Yerebakan’la Doktor Geldi” adlı sağlık programının tekrarı ekranlarda göze çarpıyor. 04:05’de “1’de Bugün” adlı haber bülteni ile kısaca haberleri seyredebileceksiniz. 04:15’de “Bir Yastıkta Kocayalım”, 05:10’da “Halit Yerebakan’la Doktor Geldi” adlı iki programın tekrar bölümü yayın akışında dikkatleri çekiyor.

TRT1 CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
 

BU SEZON TRT’DE HANGİ DİZİLER VAR:
YALAZA
DİRİLİŞ ERTUĞRUL
PAYİTAHT ABDÜLHAMİT
 

TRT1 HAKKINDA:
Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. kanalı (TRT 1), Türkiye'nin ülke çapında yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalıdır. Ana binası Ankara'dadır. Kanalın ilk logosu düz yazıyla tasarlanmış TRT logosudur. Türkiye'de açılan ikinci televizyon kanalıdır, birincisi İTÜ TV'dir. Fakat, kanal 1970 yılında TRT'ye devredilmiştir. TRT, Türkiye'deki en eski ulusal televizyon kanalıdır. İlk genel müdürü 29 Nisan 1964'te Adnan Öztrak'tır.
İlk yayınını Nuran Devres spikerliğinde Ankara'da gerçekleştirilmiştir. Şubat 1968 tarihinde ilk televizyon oyunu "Şair Evlenmesi" canlı olarak yayınlandı. 1976 yılında ilk renkli yayın gerçekleştirildi. 1982 yılında kısmen olsa da 1984 yılında tamamen renkli yayına geçildi. Dünya çapında hizmet vermektedir.
Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), 1961 Anayasası'nın 121. maddesine göre çıkarılan 24.12.1963 gün ve 359 sayılı yasa ile, tüzel kişiliğe sahip özerk bir Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak 1 Mayıs 1964 tarihinde kurulmuştur. 1964 yılında radyo yayınlarına başlamıştır. Aynı yılın Ekim ayında, televizyon yayınları için eğitilmek üzere, teknik personel alımına başladı. 13 Haziran 1966 tarihinde Ankara'da ilk kapalı devre televizyon yayını için hazırlıklara başlandı. 1966 yılının Ağustos ayında TRT kapalı devre televizyon eğitimi yayınları başladı. 16 Ocak 1967 tarihinde TBMM Bütçe Komisyonu üyeleri için özel kapalı devre televizyon yayını yapıldı. Aynı ay içinde TRT dışı radyo ve televizyon vericileri ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Temmuz'da Televizyon eğitim merkezi için 50 kişilik öğrenci bursu ayrıldı. Ekim ayı içerisinde Ankara Televizyonu'nun teknik deneme yayınları başladı ve televizyon eğitim kursu başladı. 1967 yılının sonunda Televizyon haber hizmetleri için VISNEWS ve AP ajansı ile anlaşma yapılmasına karar verildi. 33

31 Ocak 1968 tarihinde TRT Ankara Televizyonu deneme yayınlarına başladı. Bir sonraki ay ilk televizyon oyunu "Şair Evlenmesi" canlı olarak yayınlandı. Temmuz ayı içerisinde TRT haber bültenleri içinde yer alan yorumlarda değişiklik yapıldı; radyoda kısıtlandı, televizyonda kaldırıldı ve Ankara Televizyonu'nda kadrosuz çalışan yapım ve teknik personel sendika kurdu. 26 Ağustos tarihinde Uluslarararası Fuar nedeniyle İzmir'de ilk televizyon deneme yayını yapıldı. 4 Ekim'de TRT, EBU Televizyon Program Komitesi'nin Stockholm'de yapılan toplantısına ilk kez katıldı.

1972 yılına gelindiğinde, Merkez televizyon yayınları 4 güne çıkarıldı. Televizyonun 6 yapımcısının işine son verildi. Federal Almanya Hükümeti ile TRT arasında İstanbul ve İzmir'de kurulacak televizyon vericileri ile ilgili sözleşme imzalandı. Mart ayında Televizyonda 12 saat süreli ilk canlı yayın yapıldı Televizyonda reklam yayınlarına başlandı.
Ardından 5 kw. gücünde Edirne Televizyonu ilk paket program yayınına başladı ve 5 kw. gücünde Eskişehir Televizyonu yayına başladı. Bu yıl televizyonda ilk kez "Bedava Dünya Gezisi" adlı yabancı dizi Türkçe seslendirildi. Merkez televizyon yayınları haftada 5 güne çıkarıldı. Temmuz ayında "Apollo 17" ile ilgili televizyon yayınları naklen verildi. Aynı ay TRT köylere televizyon alıcısı dağıtım kampanyası başlattı. TRT Eurovision bağlantısına katıldı. Münih Olimpiyatları, Eurovision aracılığı ile ilk kez televizyondan naklen verildi. 2,5 kW gücünde İstanbul Çamlıca televizyon istasyonu yayına başladı, ardından 100 kW gücünde İstanbul Çamlıca televizyon vericisi yayına başladı. 1973 yılında, Türkiye- İtalya milli maçı ilk kez Eurovision aracılığı ile televizyondan naklen verildi. TRT'nin Keldağ (Ödemiş) televizyon yansıtıcısı için açmış olduğu dava TRT lehine sonuçlandı. Nisan'da TBMM'den ilk kez naklen televizyon yayını yapıldı.
1974 yılının Ocak ayında İzmir Yamanlar tepesindeki televizyon vericisi fırtınadan yıkıldı ve TRT Yönetim Kurulu, Ankara Televizyonu "Arı Stüdyosu"nun adının "Orkut Stüdyosu" olarak değiştirlmesine karar verdi. Daha sonraki aylarda TRT ile GS, FB ve BJK kulüpleri arsında maçların televizyondan verilmesi konusunda ön anlaşma imzalandı. Yönetim Kurulu, "Televizyon Reklam Esasalarını" kabul etti. 3 Mart'ta Fenerbahçe-Galatasaray futbol karşılaşması televizyondan naklen verildi. Aynı ay televizyon yayınları, çarşamba günleri dışında haftada 6 güne ve 35 saate çıkarıldı. 22 Mart'ta gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması'na Türkiye ilk defa katıldı. 700 watt gücündeki Kayseri televizyon vericisi haftada üç gün paket yayına başladı. 24 Mayıs'ta televizyon yayınları 7 güne çıkarıldı. Bu yıl Türkiye'nin ilk dizisi Kaynanalar yayınlanmaya başlandı ve 30 yıl ekranlarda kaldı. Daha sonra, 700 watt gücündeki Diyarbakır televizyon vericisi yayına başladı. 60 kW İzmir televizyon verici istasyonu yayına başladı. Televizyon "FIFA Dünya Kupası" maçlarını naklen yayınlamaya başladı. 100 kW Eskişehir Televizyon vericisi yayına girdi.
6 Ekim'de İstanbul ve İzmir televizyon haber büroları ilk kez Merkez Ankara'ya bağlandı. 1 Ocak 1976 Çukurova, Gaziantep ve Diyarbakır televizyon vericileri merkeze bağlandı. TRT, Eurovision Devamlı Şebekesine, Teknik ve Haber Konferansı devrelerine sürekli bağlandı. Insbruck'ta yapılan Kış Olimpiyat Oyunları televizyondan naklen verildi. Televizyonda Yay-Kur eğitim yayınları başladı. "İngiltere Kral Kupası" televizyondan ilk renkli naklen yayın olarak verildi. İslam Ülkeleri radyo ve televizyon genel müdürleri toplantısı İstanbul'da yapıldı. Televizyonun ilk haber spikeri Zafer Cilasun öldü. 1977 yılındın Nisan ayında Yönetim Kurulu, siyasi partilerin, seçim konuşmalarının televizyondan da verilmesine karar verdi. İstanbul Televizyonu Kuruçeşme'deki yeni binasına taşındı. 30 kW gücünde Aydın ve Muğla televizyon verici istasyonu yayına başladı. 30 kW gücünde Kayseri televizyon verici istasyonu yayına başladı. TRT trafik semineri düzenledi. Yönetim Kurulu, elektrik sıkıntısı nedeniyle televizyon yayınlarının bir saat kısaltılmasını kararlaştırdı. 30 kW gücünde Antalya televizyon verici istasyonu merkez televizyon şebekeye bağlandı. Ardından 30 kW gücünde Ordu ve Giresun televizyon verici istasyonu merkez şebekeye bağlandı. 30 kW gücünde Zonguldak televizyon verici istasyonu yayına başladı.
Renkli televizyon ve stereo yayın
Reklamlara konulan ciklet yasağı 13 Ocak'ta kaldırıldı. Televizyon haberlerinde ilk kez ENG kameraları kullanıldı. TBMM'den ilk kez 5 saat televizyon naklen yayını yapıldı. TRT ilk kez dış ülkelere yerli yapım satışı yaptı. TRT bölge müdürlükleri kuruldu ve İzmir Karatepe televizyon vericisi yeniden yayına başladı. Konya'da yapılmakta olan Mevlevi törenleri ilk kez televizyondan naklen yayınlandı. 100 kw gücünde Erzincan televizyon verici istasyonu yayına başladı. 1980 yılından 1981 yılına geçerken yılbaşı gecesinde dansöz Nesrin Topkapı ilk kez televizyona çıktı. 1981 yılının başında Elektrik kısıntısı nedeniyle televizyonun gece yayınları 3 saate indirildi.
3 Mart'ta Televizyon Okulu adlı okuma-yazma öğretmeyi amaçlayan bir dizi başladı. Radyo ve televizyondaki banka ve basın reklamları sınırlandı. Televizyonda ilk kez yılbaşı gecesi renkli yayınlandı ve bu yılda kısmende olsa renkli yayınlar başladı. 1982 yılında Hükümet, renkli televizyon yayınlarının Temmuz 1984'te başlayacağını açıkladı. "Televizyon Okulu" dizisi ikinci kez yayınlanmaya başlandı. Banker reklamlarının radyo ve televizyondan yayınlanması yasaklandı ve Bankalar Birliği'nce banka reklamlarının radyo ve televizyondan yayınlanması yasaklandı. Atatürk'ün doğumunun 100. yılı dolayısıyla TRT tarafından hazırlanan iki program Mısır televizyonunda gösterildi. 1983 yılının başında televizyonda "Açık Öğretim Fakültesi Yayınları" başladı. Ardından radyo ve televizyonda seçim konuşmaları başladı. Yeni kurulan üç partinin lideri, genel seçimler nedeni ile televizyonun "Açık Oturum" programında tartıştılar. TRT, seçim sonuçlarını radyo ve televizyondan sabaha kadar verdi. 1984 yılına gelindiğinde de Yerel seçimler için radyo ve televizyonda seçim konuşmaları başladı ve Radyo ve Televizyon Yüksek Kurulu (RTYK) üyeleri belli oldu. 15 Mart'tan itibaren televizyon programlarının tümü renkli olarak yapılmaya başlandı. Küçük Ağa dizisi başladı. Nisan ayında Anadolu liseleri için televizyonda hazırlık kursları başladı. 4 Mayıs'tan itibaren televizyon reklamları renkli olarak yayınlanmaya başlandı. Temmuz'da ise televizyon yayınlarının tümü renkli yayınlanmaya başladı. 14 Eylül'de Radyo ve Televizyon Yüksek Kurulu (RTYK), TRT'nin 1985 yılı yayın ilkelerini belirledi. Televizyonda Hanımlar Sizin İçin adlı sabah programı başladı. Televizyon Programlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi Protokolüne Ek Yeni Protokol'ün onay kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. İlk yerli yapım çizgi diz Karınca Ailesi ve Orman yayınlanmaya başlandı ve dört yıl sürdü. 1984 yılının sonunda yayın Denetleme Kurulu kuruldu.

2006-günümüz
2009 yılında TRT televizyon yayıncılığının 41. yıldönümü görkemli bir geceyle kutlandı. Aynı yıl dünyanın en çok izlenen spor dalları arasında yer alan Formula 1 yarışları 29 Mart 2009 tarihinde TRT 1 ekranlarında canlı olarak sunuldu. 17 etaplık sezonda yayınlar yaklaşık 600 ila 700 milyon “farklı” izleyiciye ulaştırıldı. 9 Şubat 2011 tarihinde kanalın tüm zamanların en iyi dizilerinden birisi olan Leyla ile Mecnun yayınlanmaya başlamıştır. Dizi çok tutmuştur ve dünya çapında izlenmeye kadar varmıştır. Dizi yayınlanmayan ülkelerde bile internetteki dizi siteleri tarafından altyazı konularak izlenilmiştir ve dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 50 dizisi arasında giren ilk Türk dizisi olmuştur. 19 Mayıs 2012 tarihinde TRT 1 HD yayın yapmaya başlamıştır.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum