1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 13 Ayrı suçtan sabıkası olan zanlı tahliye olduğu gün dehşet saçtı

13 Ayrı suçtan sabıkası olan zanlı tahliye olduğu gün dehşet saçtı

İstanbul'da işkence ve tecavüz suçlarından tutuklanan çete lideri, tahliye olduğu gün suça karıştı.

13 Ayrı suçtan sabıkası olan zanlı tahliye olduğu gün dehşet saçtı

Uyuşturucu baronu olduğu öne sürülen, surlardaki gizli bir bölmede kendine lüks bir yaşam alanı kuran Suat Ş. ve çetesi, Suriyeli bir çifte “işkence ve tecavüz” iddiasıyla tutuklandı.

TAHLİYE OLDU, SUÇ İŞLEDİ

Suat Ş., yakalandıktan 10 ay sonra, önceki gece tahliye oldu. İddiaya göre aynı gece, kiracısı olan Hacı K.’nın Seyyid Ömer Mahallesi’ndeki kahvehanesine gitti ve “Geceyi senin evinde geçireceğim” dedi.Gece geç saatlerde silah sesi duyan K., bacağından vurulduğunu fark etti. Kendi imkânlarıyla hastaneye giden Hacı K.’nın aynı gece işyerinin de kurşunlandığı ortaya çıktı. Kahvehaneye 11 kurşun sıkan saldırgan kaçtı. Polis, bu saldırıyı da Suat Ş.’nin yaptığını belirledi. Öte yandan Suat Ş.’nin aynı gece, Hacı K.’nın yanı sıra Murat E. ve ismi belirlenemeyen bir kişiyi daha vurduğu ortaya çıktı. Polisin her yerde aradığı Suat Ş.’nin, vurduğu kişileri kendisini ihbar etmekle suçladığı iddia edildi.

13 AYRI SUÇTAN SABIKASI VAR

Çete lideri Suat Ş.’nin; uyuşturucu satmak, hırsızlık, gasp, adam kaçırma, ruhsatsız tabanca bulundurmak gibi 13 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıkmıştı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT