1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 14 Mart Tıp Bayramı Arnavutköy’de kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Arnavutköy’de kutlandı

Tıp öğrencilerinin 1919 yılında İstanbul'un düşman işgaline karşı bir tepki olarak dile getirdikleri 14 Mart Tıp Bayramı, Arnavutköy Belediye Başkanı...

14 Mart Tıp Bayramı Arnavutköy’de kutlandı

Tıp öğrencilerinin 1919 yılında İstanbul'un düşman işgaline karşı bir tepki olarak dile getirdikleri 14 Mart Tıp Bayramı, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı'nın katılımıyla kutlandı.

1919 yılında İstanbul'un düşman işgaline karşı tepkilerini dile getirmek için tıp öğrencilerinin 14 Mart'ta kutladığı "Tıp Bayramı", geleneksel olarak kutlanmaya devam ediliyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen yemekli programa; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet İbrahim Cansunar, Toplum Sağlığı Merkezi Grup Başkanı Dr. Tuncay Özovalı, İlçe Sağlık Müdürü, Dr. Şerafettin Ekici, meclis üyeleri ve doktorlar katıldı.

Arnavutköy ilçesine hizmet eden sağlık çalışanlarına teşekkürlerini belirterek konuşmasına başlayan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, "Arnavutköy'ün artan nüfusla beraber en çok ihtiyaç duyulan hizmet alanlarından bir tanesi de sağlık alanıydı. Eski zamanlarda Arnavutköy'de sadece verem sağlık dispanseri vardı. Belirli zamanlarda ilçemize doktorlar geliyordu. Şuan ise ülkemizin gelişmesi ve yaptığı atılımlarla, ilçemizde sağlık ocaklarımız, özel hastanelerimiz ve devlet hastanemiz yapıldı. Hizmet sektöründe çalışan insanlar olarak; sizler sağlık sektörü, bizler ise kamu alanında çalışan bireyleriz. Yerel yönetim; toplumun direk temas ettiği bir idari nokta olduğu için vatandaşlar taleplerini doğrudan belediyemize iletirler. Yerel yönetimler olarak, sağlık alanındaki yatırımlar yerel yönetimlere ait olmamasına rağmen, vatandaşlardan gelen talepleri, toplum sağlığı merkezimiz ile güreşerek, imkanlar dahilinde ihtiyaçları gidermek konusunda elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Arnavutköy Devlet Hastanesi'nin yapımına değinen Başkan Baltacı, "Sağlık yatırımları, merkezi hükümetin planlaması dahilinde olan çalışmalardır. Fakat Allah nasip etti, devlet hastanesinin yapımından bitimine kadar çalışmalarının içerisinde oldum. 2005 yılında İstanbul İl Müdürü ile görüştük. Arnavutköy'ün ilçe merkezi olması ve sağlık merkezlerine uzak olmasından dolayı, Arnavutköy'e nasıl bir devlet hastanesi kazandırırız onu görüştük. İl müdürlüğü ile görüşmemiz sonucu, belediye olarak sizler proje kısmını hazırlarsanız çalışmalar daha hızlı olur dendi. Bizler de Arnavutköy Belediyesi olarak yaptığımız proje çalışmasıyla da devlet hastanesi hayalimiz gerçekleştirdik. Arnavutköy Devlet Hastanemizin yapımında böyle bir katkımızın olması da bizleri sevindiriyor" dedi.

Arnavutköy'de yapılan yatırımlar ile ilgili bilgi veren Başkan Baltacı, "Arnavutköy ilçesi makro projelere ev sahipliği yapan bir ilçe. Bugün yapımı hızla devam eden ve önümüzdeki yıl faaliyete geçecek olan dünyanın sayılı havalimanlarından bir tanesi, ilçemizde yer alıyor. Bunun yanı sıra bu yıl açıklanması beklenen Kanal İstanbul Projesi ile ilçemiz, yeni çalışma alanlarına sahne olacak. Yine bunlara ilave olarak Kuzey Marmara Otoyolu olarak adlandırdığımızı, İstanbul'u Avrupa'ya bağlayacak diğer bir çalışmada ilçemizde yer almaktadır. Ve bunlar ile beraber gelecek diğer yatırımlar, Arnavutköy'ü İstanbul'un yarını yapacak. Yapılan bu yatırımlar sayesinde de Arnavutköy'e 3 ayrı metro uzantısı dahil olacak" diye konuştu.

"Geçmişten günümüze büyük yatırımlara sahne olan ülkemiz, son zamanlarda dış güçlerin saldırılarına maruz kalıyor" diyen Başkan Baltacı, "Ülkemiz inşallah bu zor süreçleri atlatacak. Ülkemiz çevresinde haritalar yeniden şekilleniyor. Yeni dünya düzeni diye addettikleri, düzenin şekillenmesi için acımasızca saldırıyorlar. Biz de geçmişimizden günümüze kadar tarihin hiçbir safhasında kötülükler içerisinde yer almadık. Her zaman veren el olduk, alan el olmadık. Ecdadımızın hürmetine etrafımızda olan ateş çemberinde güçlü bir Türkiye olarak çıkacağız. Önümüzdeki referandumun, ülkemiz açısından iyiliklere vesile olmasını diliyorum. Sonuçta herkesin bir düşüncesi vardır. Siyasi olarak tavrımız bellidir. Ülkemizin bulunduğu coğrafyaya şekil vermek isteyen insanların maksadına, taş koymak için elimizden geleni yapacağız. İyi niyetli güçlü bir Türkiye'nin geleceği taşınması adına, birlik ve beraberliğimiz için referanduma gideceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.

Protokol konuşmalarında sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet İbrahim Cansunar'a, Toplum Sağlığı Merkezi Grup Başkanı Dr. Tuncay Özovalı'ya, İlçe Sağlık Müdürü, Dr. Şerafettin Ekici'ye ve tüm doktorlara hediye takdim etti.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.