1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda öğrenci yoğunluğu

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda öğrenci yoğunluğu

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin hemen ardından İstanbul'da öğrenciler evlerine dönmek üzere otogarlara akın etti. İstanbul Esenler'de 15 Temmuz Demokrasi Otogarındaki yolcuların yüzde 85'ini öğrenciler oluşturuyor.

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda öğrenci yoğunluğu

Üniversitelerde eğitim gören yüzlerce öğrenci korona virüsü nedeniyle okulların 3 hafta tatil olmasının ardından İstanbul'daki öğrenciler memleketlerine gitmek için Esenler'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda akın etti. Yetkililerin 'evlerinizden çıkmayın' uyarısına uyan diğer vatandaşların ise otogarda oldukça az olması dikkat çekti. Otogarda yoğunluğu daha çok öğrencilerin oluşturduğu görüldü. Otobüs firmaları ise öğrencilerin yoğunluğundan dolayı oldukça memnun olduklarını ifade etti. Öte yandan firma yetkilileri otobüs içerisinde ve dışarısında yolcuların güvenliği için yeni tip korona virüsüne karşı önemlerini aldıklarını ifade etti. Diğer taraftan otogar içerisinde yaşanan yoğunluk havadan çekilen drone görüntülerine de yansıdı.

“GEREKLİ HİJYENİK ÖNLEMLERİ ALIYORUZ”

Korona virüsünden dolayı bir yoğunluğun olduğunu söylen bir firma yetkilisi,"Memleketine gitmek isteyenler, tedbir amaçlı kendi memleketlerine gitmek isteyenlerin 3 haftalık oluşturduğu bir yoğunluk var. İnşallah bu virüsten biran önce kurtuluruz. Gerekli hijyenik önlemleri alıyoruz” şeklinde konuştu.

“ÜNİVERSİTELERİN TATİL EDİLMESİ YOĞUNLUĞU ETKİLEDİ”

Yoğunlukta dolayı saat başı araçlarını ilaçladıklarını belirten firma yetkilisi Haluk Köseren, “Şu anda yoğunluğumuz devam ediyor. Üniversitelerin tatil olması yoğunluğumuzu etkiledi. Biz Edirne- Trakya çalıştığımız için sürekli bir öğrenci yoğunluğu var. 2 saat önce araçlarımızı ilaçlattık” diye konuştu.

YOLCULARIN YÜZDE 85'İ ÖĞRENCİ

Yoğunluğun çoğunun öğrencilerden oluştuğunu söyleyen Talat Demir, “3 hafta tatil olduğundan beri yüzde 85 öğrenci olmak kaydıyla yoğunluk var. Önlem alınması güzel bir şey. Giden öğrenciler evlerinden zaten 3 hafta çıkmayacaklar. Son 10 gündür yoğunuz” dedi.

 

5cf13010eb10bb370875acf8.jpg

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT