1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. 15 Temmuz görüntüleri izle! 15 Temmuz darbe videoları izle!

15 Temmuz görüntüleri izle! 15 Temmuz darbe videoları izle!

15 Temmuz gününe az bir zaman kala o güne ait yaşanan olayları izlemek isteyenler 15 Temmuz görüntüleri izle! 15 Temmuz darbe videoları izle! başlığı ile o güne özel yapılan videoları izleyebiliyor. Biz de bu konuyla ilgili bütün videoları haberimizde derledik.

15 Temmuz günü ile ilgili videoları ve şarkılarını araştırıp 15 Temmuz görüntüleri izle! 15 Temmuz darbe videoları izle! başlığı ile haberimizde derledik. İşte o videolar...

15 TEMMUZ'DA NE OLDU?

15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı ve çılgın yeni bir darbe girişiminde bulunmuştur. Sokakta darbeye karşı çıkan vatandaşların üzerine tankları sürmüştür. Ankara ve İstanbul’da, Cumhurbaşkanlığı, parlamento, emniyet ve kamu binaları ile darbeye karşı çıkan insanları savaş uçaklarıyla bombalayan FETÖ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişiminde bulunmuştur. Darbe girişimi halkın ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısız olmuştur. Darbe girişimi sırasında 173 sivil, 62 polis ve 5 asker hayatını kaybetmiştir. Darbecilerin saldırısında ayrıca 1491 kişi de yaralanmıştır.Darbe girişimi başarılı olsaydı, binlerce masum insan hayatını kaybetmiş, demokrasi ve özgürlükler ortadan kaldırılmış ve Fetullah Gülen’in sapkın dini görüşleri ekseninde askeri bir diktatörlük kurulmuş olacaktı. Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuşlardır. Gelinen noktada kanlı darbe girişimi bastırılmış, devlet kurumları büyük oranda olağan işleyişine dönmüştür.

15 Temmuz görüntüleri izle! 15 Temmuz darbe videoları izle!

15 TEMMUZ'UN AMACI NEDİR?

Örgütlendiği ülkelerde okul, eğitim/kültür merkezi, meslek kuruluşu veya STK gibi görünerek gizlice stratejik kurumlara yerleşerek devletleri ele geçirmektir. Çocukluğundan itibaren kontrol altında tutup etkin yerlere getirdiği üyeleri aracılığıyla, devletleri, toplumları, hatta dünyayı “kâinat imamı” olarak adlandırdıkları liderlerinin görüşleri ışığında dizayn etmektir.

Sapkın dini inançları nedeniyle amaçlarına ulaşmak için her türlü takiye, iftira, komplo, tuzak ve illegal tüm faaliyetleri meşru görebilmektedirler. Uzun yıllara dayanan gizli eğitim ve ikna faaliyetleriyle bu konularda sıradan insanların çözemeyeceği bir profesyonellik kazanmışlardır. Üyeleri, mesihvari bir “seçilmişlik ruhu” ve “adanmışlık” içerisinde kimlikten kimliğe girebilmekte, yeri geldiğinde cinayet de dahil, her türlü illegal faaliyeti gerçekleştirebilmektedir. Kaynak: 15 Temmuz videoları kısa kısa izle! 

15 TEMMUZ GÖRÜNTÜLERİ İZLE! 15 TEMMUZ DARBE VİDEOLARI İZLE!

14 Temmuz 2020 Salı 16:10
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar