1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 15 Temmuz şehitleri Ankara’da çeşitli program ve etkinliklerle anılacak

15 Temmuz şehitleri Ankara’da çeşitli program ve etkinliklerle anılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde verilen demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin, çeşitli...

15 Temmuz şehitleri Ankara’da çeşitli program ve etkinliklerle anılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde verilen demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin, çeşitli program ve etkinliklerle anılması kararı alındı.

Meclis Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığında düzenlenen toplantıda, kent gündemine ilişkin maddeler görüşüldü. Toplantıda, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü'nde; başta 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda olmak üzere, Belediyenin uygun göreceği yerlerde anma törenlerinin yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyeleri Bekir Yıldız ve Mustafa Başer'in imzasıyla Meclis'e gelen yazıda, 15 Temmuz 2016 gecesi verilen demokrasi mücadelesinden bahsedilerek, "Tarihe geçen bu kahramanca mücadelede canlarını feda eden şehitlerimizi anmak ve bu manada milletimizin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir" denildi.

Yazıda ayrıca, "15 Temmuzla ilgili bilgilendirilmelerin yapılması, ses, video konferans düzenlemelerinin kurulması, düzenlenecek programlara anlamına uygun sanatçı ve gösteri gruplarının getirilmesi, ayrıca törenlere katılacaklara ücretsiz kumanya ve 15 Temmuz günü saat 06.00'dan 16 Temmuz saat 08.00'a kadar ücretsiz ulaşımın sağlanması, Fener alayı düzenlenmesi ve her türlü organizasyonun yapılarak ihtiyaçların yapılması" ifadelerine yer verildi.

Başkanlık yazısının okunmasının ardından yazı oy birliği ile kabul edildi.

Meclise gelen bir diğer Başkanlık yazısında ise Bosna Hersek Büyükelçiliğinin talebi üzerine elçiliğin hizmetinde kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 adet binek araç verilmesi de oy birliği ile kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT