1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 15 Temmuzu anlatan ’Diriliş Destanı Romanı’ Öğrencilere dağıtıldı

15 Temmuzu anlatan ’Diriliş Destanı Romanı’ Öğrencilere dağıtıldı

15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı sokaklara çıkan halkın darbecileri püskürtmesini konu alan "Diriliş Destanı" isimli roman, Akçakoca okullarında...

15 Temmuzu anlatan ’Diriliş Destanı Romanı’ Öğrencilere dağıtıldı

15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı sokaklara çıkan halkın darbecileri püskürtmesini konu alan "Diriliş Destanı" isimli roman, Akçakoca okullarında okuyan öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer tarafından dağıtılan kitabın ilk günkü adresi Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Akçakoca Belediyesinin sponsorluğuyla bastırılan kitapları dağıtmak üzere sınıfları tek tek dolaşan heyet, öğrencilere 15 Temmuz'a yönelik kısa bilgiler verdi. Hediye kitapların dağıtıldığı bir sınıfta öğrencilere seslenen Kaymakam Öztürk, "Bizim sizlerden beklentimiz, vatanını milletini seven, milli manevi değerlerle yetişmiş birer fert olarak hizmet vermenizdir" şeklinde konuştu.

15 Temmuz'u en iyi şeklide anlamak ve anlatmak gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise, "Nasıl ki Kurtuluş Savaşı bir destansa, 15 Temmuz'da milletimizin yazdığı bir destandır" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ise yaptığı açıklamada, ilçedeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ilk etapta 600 adet kitabın dağıtıldığını, devamında basılıp dağıtılacak 400 kitapla birlikte Bin kitabın öğrencilere hediye edileceğini söyledi. Dağıtılan kitapları okuyan öğrenciler arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının düzenleneceğini belirten Müdür Ezer, Mayıs ayı sonunda yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilere tablet, dizüstü bilgisayar ve bisiklet hediye edileceğini sözlerine ekledi.

15 Temmuzu anlatan ’Diriliş Destanı Romanı’ Öğrencilere dağıtıldı

15 Temmuzu anlatan ’Diriliş Destanı Romanı’ Öğrencilere dağıtıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT