1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. 16 Eylül 2017 Atv Yayın Akışı

16 Eylül 2017 Atv Yayın Akışı

En sevilen dizileriyle bu sezon da iddialı olan Atv’de bugün ( 16 Eylül 2017) neler var? Atv yeni sezonda hangi dizilere ev sahipliği yapıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam Atv ekranlarında Gündemi Değerlendirdi, neler söyledi? Tüm detaylar haberimizde..

16 Eylül 2017 Atv Yayın Akışı

CUMHURBAŞKANININ KONUK OLDUĞU GÜNDEM ÖZEL'DE KONU BAŞLIKLARI ŞÖYLEYDİ:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber’in dün akşamki ortak yayınında Kuzey Irak referandumu, cenaze gerilimi, eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılması gerektiğini söyleyerek “TEOG olayını istemiyorum, bunu da yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik?” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

MGK TOPLANTISINI ÖNE ÇEKTİK
(Kuzey Irak referandumu) “Sayın Barzani bizim bu konuda ne düşündüğümüzü gayet iyi biliyor yaptığı açıklama bana göre hakikaten çok çok yanlış bir açıklama. Çünkü bizim yıllardır Irak’ın toprak bütünlüğü konusundaki hassasiyetimizi biliyor. Kendine göre bazı operasyonlar yapma gayreti içine girmesini hiç doğru bulmuyorum. Biz 27’sinde bu ayın MGK toplantısı yapacaktık ve şimdi Amerika dönüşü 22’sinde içinde bu referandum olayını da gündeme aldığımız MGK toplantımızı öne çektik ve MGK toplantısını ayın 22’sinde saat 15’te yapacağız. MGK toplantısının arkasından hükümet Bakanlar Kurulu toplantısını yapacak. Bu konuyla ilgili nihai kararımızı bizler teklif olarak hükümet de Bakanlar Kurulu olarak ayın 22’sinde verecek. Farklı teklifler yok, bizim kanaatimiz belli ama şimdi artık bizim bu konudaki hassasiyetimizin ne denli ileride olduğunu ayın 22’sindeki MGK toplantısı ve Bakanlar Kurulu sonrasında kendisi çok açık ve net görecektir. Akıl tutulmasından öte bir şey olarak görüyorum, ciddi manada siyasi acemiliktir. Böyle bir siyaset anlayışı olamaz...

SEVERSİN SEVMEZSİN ÇOK ÇOK YANLIŞ

(Cenaze gerilimi) Ben doğrusu bu süreci yakından takip ettim. Oraya gelen 20-25 kişilik grup ki içlerinde alkollü olanların olduğunu bakanım söyledi. Çok çok yanlış yaklaşım tarzı her şeyden önce bizim dinimizde, değerlerimizde siz kalkıp da defnedilen bir insanın mezarına yönelik seversin sevmezsin böyle bir müdahale tarzı yoktur. Bu bir annedir ve evladı da cezaevinden yasal olarak iznini almış, annesinin defin merasimine gelmiştir. Konuyu İçişleri Bakanım bana ilettiği zaman ben de İçişleri Bakanıma şunu söyledim. Bizim değerlerimizde böyle bir şey yok, böyle bir şeye hakkınız yok. Memleketlerini ben o anda bilmiyordum neresi olduğunu Elazığ mıdır başka bir yer midir? Biz kendilerine uçak tahsis edelim Elazığ ise biz gönderelim kendi topraklarında defnetsinler...

BAŞBAKANIMA BİR KERE SÖYLERİM BİTER

(TEOG) Şu anda tabii yine milli eğitimde bazı eksiklerimiz yok mu? Var. Bunları da aşacağız. Mesela ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. İster istemez anneler babalar ne yapıyor? ‘TEOG sınavı, çocuğumu kursa göndereceğim.’ Bunlardan artık bizim sıyrılmamız lazım. Yapmamız gereken şey nedir? Okullardaki seviyeyi yükseltmek. Haftasonları bazı okullarımızda takviye dersler verelim nasıl, Milli Eğitim’in kendi öğretmenleri vasıtasıyla. Bu öğretmenlere de belli bir bedel ödeyelim...

(TEOG’un kaldırılmasına yönelik süreç konusunda) Kaldırılacak hemen, kaldırdık, bitti. Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak bunu Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter. Ama ben Sayın Bakan’a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla da burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. Biz artık böyle ilkel bir durumda değiliz, o geçmişte kaldı, neler çekti bu ülke yetti artık. TEOG’la işi zorlaştırıyoruz, ne lüzumu var. Farklı bir okula mı gitmek istiyor o okulun kendi imtihanına girer. İşin en rahatı da o.

KREDİ BURSU 470 LİRA OLDU
2017-2018 eğitim öğretim dönemi kredi burs olayında, biz geldiğimizde burs 45 lira idi. Kredi bursu daha sonra 425 liraya çıkardık. Bu yıl lisans öğrencilerine 470 lira oldu. Böyle ödenecek. Geçen yıl 285 lira olan yurtlarımızda kalan öğrencilere beslenme yardımı, bu yıl 330 liraya çıkarıldı. Kredi burs rakamı Yüksek Lisans öğrencileri için 440 lira, Doktora öğrencileri içinse bin 410 liradır. Bunu da ilk defa bu akşam açıklamış oluyoruz.

ASKERLİK ÇAĞRISI
(Bedelli askerlik) Şu anda gündemimizde bu yok. Ciddi manada asker kadrosunda eksilme var. Biz vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Üniversite bitirmiş bedelli bekliyor. Yapacağın askerlik 6 ay, 20 günü izin, gel askerliğini yap. Sana birçok kazanım sağlıyor. Disiplin anlayışı çok çok önemli. Korunmada, birçok şeylerde, bazı adımları atmaya yarıyor. Bunun dışında da normal süreçte de 11 ay falan. Bunlardan kaçınmamın doğru olmadığına inanıyorum. Genelkurmay Başkanımız, Milli Savunma Bakanımız, sayısal durumu önümüze koyduğu zaman bu düşündürüyor. Ciddi bir ihtiyacımız var.

'KORUMALAR İÇİN ÇOK ÜZGÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİ'

(Korumalarla ilgili tutuklama kararı) Bunları zaten olay yaşandığı andan itibaren tepkimizi çok açık net koyduk, BM Genel Kurulu ABD’nin aslında bir yerde güvenliği güvencesi altında olan bir şeydir... Mesela eşimin iki hanım koruması olayların olduğu yerde yok, resmi olan ismi olan korumaların içinde Amerika’ya hiç gelmemiş olanlar yine bunlarla ilgili gözaltı kararı gibi bir şey çıkarıyorlar. Sonradan bakıyoruz ki olay geliyor FETÖ’ye dayanıyor, orada da ne yazık ki bunlarla müşterek çalışıyorlar...

Daha sonra Ekonomi Bakanımız Zafer Beyle ilgili Halk Bankası’nın alt yöneticileriyle ilgili alınan kararın nasıl bir organizasyonun neticesi olduğu ortaya çıkıyor. Bu 17-25 Aralık sürecinde buradaki FETÖ ekibinin o soruşturmalarında geçen ifadeler neyse aynı şimdi burada geçiyor. Zafer Bey’le ve diğerleriyle ilgili hazırladıkları soruşturma beyanının içinde bunlar var. Ben bunları hakikaten çok yadırgadım... Astana’da iken Sayın Trump beni aradı ve Astana’dan Sayın Trump ile görüşme yaptık. Ben başka konular zannettim, meğerse bu konularla ilgiliymiş. O arada kendisine bir ara telefon görüşmemizde bunlardan üzüntümü söylemiştim ‘ben ilgileneceğim’ demişti. Sonra bu görüşmemizde dedi ki ‘ben bundan dolayı çok üzgünüm incelettim ama bu federal devletin değil eyalet devletinin güvenlikçilerinin yaptığı yanlış direkt bunlar bana bağlı değil ama ben bu işi yakın takibe alarak araştıracağım inceleteceğim’ dedi. Bende kendisine teşekkür ettim, yüz yüze görüşmemiz olacak.

TEOG KALKIYOR MU

 

16 Eylül2017 – Cumartesi Atv Yayın akışı
04:00 KIRGIN ÇİÇEKLER
07:30 ATV' DE HAFTA SONU
10:00 AŞK VE MAVİ
14:00 KANATSIZ KUŞLAR
18:20 ATV HABER
19:00 ATV ANA HABER BÜLTENİ
20:00 SEVEN NE YAPMAZ
23:45 PEMBE PANTER 2
17 Eylül 2017 - Pazar
01:40 SEVEN NE YAPMAZ
03:50 BENİM ANNEM BİR MELEK
05:35 PEMBE PANTER 2
ATV BU SEZON HANGİ DİZİLERİ EKRANA TAŞIYOR?
Pazartesi : Kırgın Çiçekler
Salı: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Çarşamba: Seven Ne Yapmaz
Perşembe : Kanatsız Kuşlar
Cuma: Aşk ve Mavi
ATV HAKKINDA
Türkiye'de 90'lı yıllar da "devlet televizyonu" tekelinin Turgut Özal'ın girişimiyle kırılması ile devlete ait televizyon alanın özel kesime açılması sonrası[1] birçok kanallı birlikte 20 Ağustos 1992'de Satel (Sabah Televizyonu) adıyla Dinç Bilgin tarafından kurulmuş, şirket ismini Sabah ve Televizyon kelimesinden almıştır. Kanalın ilk anchorman'i Güneri Civaoğlu olmuştur. 12 Temmuz 1993 itibarıyla atv adıyla şimdiki ismiyle yayın yapmaktadır.
Atv, 90'lı yıllarda TRT, Star TV, Show TV ve Kanal D'den sonra yayınladığı Süper Baba, İkinci Bahar, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Mahallenin Muhtarları, İlişkiler, Gurbetçiler, Sıcak Saatler, Baba Evi, Böyle Mi Olacaktı, Affet Bizi Hocam vb. gibi yerli dizileriyle de büyük seyirci kitlesine sahip olmuştur.
16 Ekim 1997 tarihinde Avrupa'daki Türklere yönelik yayın yapan "atv Avrupa" açılmıştır.
Prima TV, Kiss TV, Yeni TV, Sabah, Yeni Asır, Bugün, Asabi, Ateş, Yeni Yüzyıl, Takvim ve Fotomaç gazeteleri, Kiss FM, Yeni Radyo, Romantik Radyo, Şık FM, Radyo Sport, Aktüel, Şamdan, Para, Sinema birçok dergileri gibi şirketi aynı grubuna oluşturuldu.
Tartışma programlarında çığır açan Siyaset Meydanı'nda 1994 yılında yayınlanan ilk sezonu ATV'ye çok büyük reyting sağlamıştır.
Mayıs 2005 yılında Ciner Grubu tarafından satın aldı. 1 Nisan 2007'de tarihi içlerinde Kanal 1 ve Sabah Gazetesi'nin de bulunduğu birçok televizyon kanalı ve gazeteye Merkez Medya Grubu iştirakleri dahil TMSF tarafından el konuldu. 2007 yılında gerçekleştirilen ihale sonucu atv ve Sabah Gazetesi'nin sahibi Merkez Yayıncılık, Çalık Holding'in sahibi olduğu Turkuvaz A.Ş.'ye satılmıştır. Halen Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı olarak yayınlarını sürdürmektedir. 2013 Aralık ayında Kalyon İnşaat sahibi olduğu Zirve Holding patronu Orhan Cemal Kalyoncu tarafından satıldı. Halen A2, A Haber, A Spor, A News, Minika, A Para, Radyo Turkuvaz, Vav Radyo, Sabah Gazetesi, Yeni Asır Gazetesi ile Takvim Gazetesi ve Fotomaç Gazetesi adlı şirketi aynı grubundadır.
Atv, 4 Eylül 2013'ten itibaren 16:9 geniş ekran formatına geçmiştir.
Atv HD, 24 Nisan 2011'de kurulan, atv ile eş zamanlı yayın yapan atv'nin yüksek çözünürlüklü kanalıdır. Kanal Türksat 4A 12054 H 27500 5/6 frekansından, D-Smart 25. kanaldan, Digiturk 325. kanaldan, Filbox 24. kanaldan, Türksat TKGS 2. kanaldan, Kablo TV 7. kanaldan ve Tivibu 314. kanaldan da izlenebilmektedir. atv Ana Haber Bülteni'ni ilk HD yayınlayan ulusal kanaldır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.