1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

"1917 filmi konusu nedir?" diye soranlar için film, I. Dünya Savaşı esnasında bir tabur askerin hayatını kurtarmak adına bir tuzağa doğru yol almalarını önleyecek mesajı, iletmeye çalışan 2 askerin zamanla yarışını konu alıyor. İşte Sam Mendes'in yönettiği 1917 filmi vizyon tarihi...

1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

Oscar'ın habercisi BAFTA'da aldığı 7 ödülle adından oldukça bahsettiren 1917 filmi konusu ile merak edilğiyor. İşte Sam Mendes yönetmenliğinde 1917 filmi vizyon tarihi...

Sam Mendes'in imzasını taşıyan ve yılın en iddialı filmlerinden biri olan 1917'den yeni bir fragman paylaşıldı. Tek kamera çekimiyle gerçekleştirilen sahnelerden oluşan filmin fragmanında savaşın acımasızlığında kayboluyor ve iki kardeşin mücadelesinde kendimizi buluyoruz.

1917 filmi konusu

Genç yıldız oyuncular George MacKay ve Dean-Charles Chapman'ın başrolünde yer aldığı savaş filmi 1917'in konusu ise şöyle:  I. Dünya Savaşı sırasında iki genç Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar.

1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake'in kardeşi de onların arasındadır. Bu durumda Blake'i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur. Oscarlı yönetmen Sam Mendes, 1917'i kesintisiz kamera çekimleri ile gerçekleştirdi. Böylece savaşın etkileyiciliğinin ve izleyiciye yaşattığı duyguların gerçekçiliğinin artırılmasının hedeflendiği düşünülüyor.

1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

Neal Street Productions ve DreamWorks Pictures'ın ortaklığıyla hayata geçirilen 1917'in oyuncu kadrosunda Captain Fantastic, Pride, How I Live Now, 11.22.63 gibi yapımların genç yüzü George MacKay ve Game of Thrones'ta genç kral Tommen Baratheon olarak izlediğimiz Dean-Charles Chapman'ın yanı sıra dev isimler bulunuyor. Bu yıldız isimler arasında  Sherlock dizisinin, Doctor Strange, Atonement, The Imitation Game, Patrick Melrose, 12 Years A Slave gibi yapımların yıldız ismi Benedict Cumberbatch; Game of Thrones, Medici ve Bodyguard dizilerinin başarılı oyuncusu Richard Madden; A Single Man, The King's Speech, Kingsman serisi, Mamma Mia gibi yapımların usta oyuncusu Colin Firth; Altın Çember, Stockholm, Miss Sloane, The Imitation Game gibi yapımlardan tanıdığımız Mark Strong; Sherlock'un Moriarty'si Andrew Scott;  Rogue One: A Star Wars Story, Atonement, Mr. Nobody, The Bank Job gibi yapımlardan tanıdığımız Daniel Mays bulunuyor.

1917 filmi vizyon tarihi

1917, 1. Dünya Savaşı'nın doruk noktasında, kendilerine imkânsıza yakın bir görev verilen iki İngiliz asker Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake'in hikâyesini anlatıyor. Zamana karşı bu yarışta düşman bölgesini geçip, aralarında Blake'in abisinin de bulunduğu 1600 askeri kurtarabilecek bir mesaj ulaştırmaları gerekmektedir.

1917'in ülkemizdeki izleyicileriyle 10 Ocak 2020 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

1917 filmi konusu | 1917 filmi vizyon tarihi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT