1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 2 milyonluk vurgun yaptılar! Evlilik tezgahında yeni detaylar!

2 milyonluk vurgun yaptılar! Evlilik tezgahında yeni detaylar!

Hatay'dan gelip Kayseri'de evlilik vaadinde bulunup bir vatandaşın 40 bin lirasını alan 5 kişilik yabancı uyruklu grup, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Sahte gelin, sahte baba ve sahte hala rolüne giren ve birçok ilde vatandaşların 2 milyon lirasını dolandırdıkları tespit edilen kişiler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

2 milyonluk vurgun yaptılar! Evlilik tezgahında yeni detaylar!

Kayseri'de Ş.Ö. (51) ve oğlu G.Ö.'nün (29) evlilik vaadiyle 40 bin TL dolandırılmasının ardından Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, alınan ifadeler doğrultusunda Hatay'da kendisini sözde evlenecek kadının babası olarak tanıtan yabancı uyruklu 41 yaşındaki M.J, sözde evlenecek olan kadının 20 yaşındaki  M.J. ve yine senaryo gereği evlenecek kızın halası olarak tanıtılan 29 yaşındaki  S.E.H. olduğunu belirledi.

SÖZDE İSTEME MERASİMİNİN ARDINDAN...

Yapılan araştırma sonucunda ekipler, şahısların sözde kız isteme merasiminin ardından müşteki şahısların yabancı uyruklu kadınları alarak Kayseri'ye geldiklerini, burada yaklaşık olarak 40 bin TL değerinde ziynet eşyası alarak M.J.'ye düğün takısı olarak taktıklarını, akabinde şüpheliler M.J. ile S.E.H.'nin bir bahane ile takılan ziynet eşyaları ile birlikte ikametten ayrıldıklarını ve şüpheli M.J.'nin Hatay'dan kiraladığı araç ile Kayseri'ye gelerek M.A.E. (24) ve A.D. (25) ile kadınları alarak Kayseri'yi terk edip kayıplara karıştıklarını tespit etti.

Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik operasyon başlatan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin Hatay'da olabileceklerini değerlendirerek, kente gitti. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile beraber 2 adrese eş zamanlı operasyon yapan ekipler 5 kişiyi yakalayarak Kayseri'ye getirdi.

Şüpheli şahısların benzer yöntem ile Afyon, Aksaray ve Adana'da vatandaşların yaklaşık 2 milyon lirasını dolandırdıkları tespit edildi. M.J., S.E.H., M.J., M.A.E. ve A.D. emniyetteki işlemlerinin ve sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

EVLİLİK VAADİYLE VATANDAŞI DOLANDIRDILAR

Öte yandan, evlilik vaadiyle vatandaşı dolandıran şahısların kuyumcudaki alışverişleri de güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şüpheliler takı beğenirken, mağdurun ise ziynet eşyalarını almak için vereceği parayı saydığı görülüyor. Ayrıca şüphelilerin, altınları aldıktan sonra koşarak kaçtıkları da çevredeki kameralarca saniye saniye kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
2 Yorum