1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelenler virüsü hortlattı

20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelenler virüsü hortlattı

Koronavirüs salgınında 20 gündür vaka görülmeyen Elazığ'da, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehre gelen 2 kişide Kovid-19 tespit edilmesinin ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım , vatandaşları 14 gün boyunca evden çıkmamaları konusunda uyardı.

20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelenler virüsü hortlattı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da Kovid-19 ile mücadele kapsamında her türlü tedbir alınmasıyla kısa sürede önemli başarı elde edildi. 20 gündür yeni vaka görülmeyen kentte, Ramazan Bayramı nedeniyle şehre gelen 2 kişide pozitif vaka çıktı, merkeze bağlı Sürsürü ve Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan 2 apartman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karantinaya alındı.

 

20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelen 2 kişide Kovid-19 tespit edildi

VALİ OKTAY: 14 GÜN EVDEN ÇIKMAYALIM

Vali Çetin Oktay Kaldırım yaptığı açıklamada, "İlimizde uzun bir aradan sonra dışarıdan gelen birisi kaynaklı yeniden vaka görüldü. İl dışından bayram için gelenler, lütfen 14 gün evden çıkmayalım, sağlığımızı tehlikeye atmayalım ve il olarak yakaladığımız başarıyı gölgelemeyelim.Şehrimizi bir daha böyle sessiz bırakmayalım.Anne babamızı, eşimizi, evlatlarımızı, akrabalarımızı, yakınlarımızı seviyorsak lütfen uzaktan bayramlaşalım. Bayram, sevinçleri paylaşmaktır, tedbirsiz davranıp sevdiklerimizi üzmek değildir.Lütfen azami tedbirli olalım" ifadelerini kullandı.

20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelen 2 kişide Kovid-19 tespit edildi20 gündür vaka yoktu! Bayram için şehre gelen 2 kişide Kovid-19 tespit edildi

HABERE YORUM KAT