1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 200 erkeğe taciz ve tecavüz etti! Adamın açıklaması ise hakimi şoka soktu

200 erkeğe taciz ve tecavüz etti! Adamın açıklaması ise hakimi şoka soktu

Ülkesi Endonezya'dan İngiltere'ye gelen bir adam, 2,5 yıl içinde 200'e yakın erkeği taciz etti. Üstelik bunlardan 48'ine de tecavüz eden Reynhard Sinaga açıklamasıyla da şoke etti Sıradan ve sessiz bir hayat tarzı benimseyerek kendini gizleyen adam için "İngiltere tarihinin en korkunç tecavüzcüsü" denildi.

200 erkeğe taciz ve tecavüz etti! Adamın açıklaması ise hakimi şoka soktu

İngiliz basını genç erkeklere tecavüz eden adamı konuşuyor. Üstelik dediğine göre kurbanlar ölü taklidi yaparak kendisiyle cinsel ilişkiye girmeyi de istiyormuş...

İngiltere’de 2.5 yıl içinde yüzlerce erkeği taciz eden ve bunlardan 48’ine tecavüz ettikten sonra yakalanan Reynhard Sinaga, hakim karşısına çıktı. Endonezya’dan İngiltere’ye 2007 yılında taşınan ve eğitimine devam eden Sinaga’nın Manchester’da cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Çevresi tarafından sessiz ve sakin bir birey olarak tanımlanan Sinaga’yı yakalayan polis şefi Ian Rushton, “İngiltere tarihinin gördüğü en korkunç tecavüzcü” yorumunu yaptı. Hakim karşısına çıkan Sinaga’nın tanıştığı insanları evine davet ettiği daha sonra içeceklerine uyku ilacı kattıktan sonra tecavüz ettiği belirlenirken, sapık adamın tecavüzleri iki farklı cep telefonuyla videoya çektiği açıklandı.

SAVUNMASI TEK KELİMEYLE “TRAJİKOMİK”

Son 2.5 yıl içerisinde çok sayıda cinsel saldırıda bulunan Sinaga’nın kurbanlarından sadece 70’inin kimliğinin tespit edildiği belirtildi. Bugün hakim karşısına çıkan Sinaga’ya müebbet hapis cezası verildi. Minimum 30 yıl hapis yatması beklenen Sinaga, kurbanlarının da zevk aldığını öne sürerken, “Ölü taklidi yaparak cinsel ilişkiye girmek istiyorlardı” yorumunu yaptı. Hakim tecavüzcünün açıklamalarını gülünç bulduğunu söyledi.

Hakime sunulan delillerde videoya çekilen erkeklerin horladığı duyulurken İngiliz basınında yer alan haberlerde Sinaga’nın genellikle genç erkekleri kurban olarak seçtiği belirtildi.

200 erkeğe taciz ve tecavüz etti! Adamın açıklaması ise hakimi şoka soktu

Medyaya erişimi de kısıtlandı

Mahkeme, Sinaga’yı en az 30 yılını cezaevinde geçirmek üzere ömür boyu hapis cezasına mahkûm etti. Ayrıca medyaya erişimi de kısıtlandı.

Hâkim Suzanne Goddard, Sinaga için ‘genç erkekleri avlayan şeytani bir seri tecavüzcü’ ifadesini kullandı. Sinaga’nın pişmanlık belirtisi göstermediğini vurgulayan Goddard, mahkeme sürecinden keyif alıyor göründüğünü de söyledi.

Kraliyet Savcı Yardımcısı Ian Rushton da, Reynhard Sinaga’yı ‘Birleşik Krallık’ın hukuk tarihinde en seri tecavüzcü’ olarak niteledi.

Sinaga halihazırda önceki iki davasından almış olduğu 20 yıllık cezayı çekmek üzere cezaevinde bulunuyor. Söz konusu 48 kişi arasında yer alan 25 mağdur adına açılan bu davalarda Sinaga’nın benzer suçları 2018’in yaz aylarıyla geçen sonbahar arasında işlediği belirtiliyor.

Nasıl yakalandı?

Leeds Üniversitesi’nde doktora yapan Reynhard Sinaga, 2017 yılında bir tecavüz girişimi sırasında mağdurlardan birinin kendine gelmesi ve polise şikâyette bulunması üzerine yakalandı. Gözaltına alınan Sinaga’nın telefonunu inceleyen polis ‘yüzlerce saati bulan’ tecavüz videolarını tespit etti. Ayrıca dairesinde mağdurlara ait telefon, kimlik ve saat gibi eşyaları da buldu.

HABERE YORUM KAT