1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. 2014 Yılı Bütçesi Kartal Belediye Meclisinde Kabul Edildi

2014 Yılı Bütçesi Kartal Belediye Meclisinde Kabul Edildi

2014 Yılı Bütçesi Kartal Belediye Meclisinde Kabul Edildi
       İlçede planlanan yatırım ve projeler ile müdürlük harcama kalemlerini içeren 2014 yılı gelir-gider bütçesi 295. 830. 000. TL olarak 31.10.2013 tarih 2013/142 no’lu  Meclis kararı ile Kartal Belediyesi Meclisi’nden geçti.
 
       Kartal Belediyesi Meclisi, 2014 Mali Yılı Bütçesi ve 2014 Mali Yılı Performans Programı'nı görüşmek üzere toplanarak Ekim ayı olağan toplantısını  gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi 1. Başkan vekili Taner Özdemir’in başkanlık yaptığı görüşmelerde, Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye birim müdürleri de hazır bulundu.
 
       Bütçe oylamasından önce belediye faaliyetleriyle ilgili genel bilgiler vererek meclisi bilgilendiren Başkan Yardımcısı Gülseren Böyüktaş, “Sonuç olarak mevzuat analizinin görev alanlarına ilişkin hukuki düzenlemeler, belediye yetkilerine ilişkin hukuki düzenlemeler, belediye ve belediye görevlilerinin sorumluluk  lanları,belediye karar organlarının görevleri olarak tetkik edildiğinde kurumun performansı ile hazırlamış olduğu faaliyetlerle de stratejik planın idare bütçesi arasında güçlü bir bağ olduğunu görebiliriz. Bütçenin hazırlanmasında önem verilen hususlar kaynakların etkin, ekonomik, verimli kullanılmasını sağlamak, orta vadeli verimli şekilde bütçeler arasında ilişki kurmak, mali saydam hesap  verilebilirliği tespit etmek, performansa dayalı bütçe oluşturmak, etkin iç ve dış denetim sistemini sağlamak. Bu inanç ve düşünceyle 2014 bütçesinin Kartal halkına ve Kartalımıza daha müreffeh bir gelecekte sunacağı katkılardan dolayı hayırlı olmasını diliyor, tüm emeği geçen müdürlüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
      Başkan Yardımcısı Ali Rıza İkisivri de belediye performans çalışmalarıyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Bir hususu özellikle belirtmek  istiyorum. Kartal Belediyesi yaptığı çalışmaları Kartal’ın olanaklarıyla yapmaktadır. Kartal’da yaptığımız büyük yatırımlar büyükşehirin desteğiyle de yapılabilir ama şunu belirtmek istiyorum ki, kendi yağıyla kavrulan bir belediye olarak hem hizmet, hem de vatandaşın her türlü talebini değerlendirmeye çalışıyoruz ve sosyal belediyeciliğin gereğini yapıyoruz” diye konuştu. 
 
     Mecliste öncelikli olarak 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 41. Maddesi gereğince hazırlanan performans programı görüşüldü ve oylandı. Ardından Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Turan Menğcur komisyonun yaptığı bütçe çalışmaları hakkında genel kurula bilgi verildi, komisyon raporu  okundu. Bütçe kararnamesinin Meclis Divan Kâtipliği’nce okunmasının ardından bütçe başlıkları tek tek  oylamaya sunuldu ve genel kurulda oy çokluğuyla kabul edildi.
 
      Programı nedeniyle bütçe görüşmelerine katılamayan Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, akşam Dragos Marina’da verilen bütçe yemeğinde yaptığı konuşmada “Belediye bütçesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Şehirler değişiyor, gelişiyor. Biz de bu değişim doğrultusunda bütçemizi şekillendiriyoruz. Bütçede geçen yıla göre % 27.10'luk bir artış var. Kartal halkının hak ettiği hizmete kavuşması için  çalışıyoruz. Bütçemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT