1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2017 AÖL Ek Sınav Yapılacak Mı?
2017 AÖL Ek Sınav Yapılacak Mı?

2017 AÖL Ek Sınav Yapılacak Mı?

2017 Yılı AÖL 3. Dönem Sonu Sınavı Sonuçlarının açıklanmasının ardından mezun olmak için az bir kredisi kalan öğrenciler AÖL Ek Sınav beklentisi içerisine girdi.

2017 Yılı AÖL 3. Dönem Sonu Sınavı Sonuçlarının açıklanmasının ardından mezun olmak için az bir kredisi kalan öğrenciler AÖL Ek Sınav beklentisi içerisine girdi. 2017 AÖL Ek Sınavın yapılması, birçok kişinin mezun olmasını sağlayacaktır.

En Son 11 Aralık 2016 tarihinde sabah oturumu saat 09.30’ da, öğleden sonraki oturumu saat 14.00’ da gerçekleştirilen AÖL Ek Sınavın ardından yeni bir Ek Sınav yapılması için yoğun talep var. Ek Sınav İçin Aranan

Şartlar Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı programına kayıtlı olup toplam dönemi 8 ve üzeri olan, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif, donuk veya silik olan öğrenciler, Açık öğretim Lisesi için mezuniyetine en fazla 35 kredi kalan, Mesleki Açık Öğretim Lisesi için ise mezuniyetine en fazla 44 kredi kalan öğrencilere ek sınav hakkı verilir.

NOT: 2017 AÖL Ek Sınav için ilerleyen günlerde ilgililer tarafından bir açıklama yapılacağını düşünüyoruz

Açık Öğretim Lisesi ek sınavı her yıl yapılır mı? Normal dönem sınavlarından farkı nedir?

Açık Öğretim Lisesi sisteminde ek sınavlar her yıl 2+1 şeklinde 3 dönemde yapılan alışılmış sınavlar değildir. Ek sınavlar bakan oluru ile yapılan istisnai sınavlardır. Açık Öğretim Lisesi ek sınavları, özellikle üniversite kazanan ve/veya toplam dönemi (öğrencinin kendi dönemi) 8’i geçen öğrencilerin daha fazla zaman ve hak kaybına uğramaması için yapılan ilave (ek) sınavlardır. Bu nedenle açık lise ek sınavları her öğretim yılı başında açıklanan Açık Öğretim Lisesi  İş Takvimi'nde duyurulmaz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
41 Yorum