1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2018 E-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru ekranı! Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

2018 E-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru ekranı! Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Ücretli öğretmenlik için başvuru yapmak isteyen binlerce öğretmen adayı, Ücretli öğretmenlik başvuru nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman bitiyor, ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri nelerdir? diye merak ediyor. Haberimizden bu sorula

2018 E-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru ekranı! Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Ücretli öğretmenliğe başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor. Ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Ocak 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlanan ücretli öğretmenlik başvuruları için detaylar merak ediliyor. Peki, e-Devlet ücretli öğretmenlik başvuruları nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman bitiyor? İşte 2018 ücretli öğretmenlik başvuruları ile ilgili ayrıntılar...

2018 E-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru ekranı!

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenliğe başvuru yapabilmek için öncelikle e-Devlet sistemine (www.turkiye.gov.tr) giriş yapmanız gerekiyor. Giriş işlemini yaptıktan sonra arama butonuna "Ücretli Öğretmenlik Başvurusu" yazın ve gelen ekrana tıklayın. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra kaydete basarak işleminizi gerçekleştirin.

E-DEVLET GİRİŞ İLE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. MEB'in yaptığı açıklamada, başvuruların 2. dönem sonuna kadar yapılacağı bildirildi. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacağını da belirten MEB, hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1. dönem sonu itibariyle sonlandırıldığını, bu durumda bulunanların 2. dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerektiği vurgulandı.

İşte MEB tarafından yapılan o açıklama;

"Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılan ücretli öğretmenlik başvurularında 24.01.2018 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilmiştir. Bundan böyle ücretli öğretmenlik müracaatları e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacaktır. Hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1. dönem sonu itibariyle sonlandırılmış olup bu durumda bulunanların 2. dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bu bağlamda eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir."

2018 E-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru ekranı! Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

 E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURU YETERLİ Mİ?

e-Devlet'ten yapılan başvurunun dışında birçok İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eski gelenek olan Başvuru Formunu yine de talep edecektir. Bu yüzden sadece E-devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapmanız yetmeyebilir. İlgili İl/İlçe MEM'lerin duyurularını da takip etmeniz gerekecektir. Bu noktada Türkiye'nin ilk Ücretli Öğretmenlik sitesi olan web sitemizi ve sosyal sayfalarımızı takip ederek İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Ücretli Öğretmenlik duyurularını güncel olarak takip edebilirsiniz.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK GÖREVLENDİRMELERİ NE ZAMAN YAPILIR, SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Görevlendirmeler genellikle okullar açılmadan önce, Ağustos - Eylül ayları arasında yapılır. Her il veya ilçe milli eğitim müdürlüğü kendi iş-işleyişine ve ihtiyacına göre yıl içerisinde çeşitli zamanlarda görevlendirmelere devam edebilir.

*Görevlendirme sonuçları e-devlet'ten görülebilir.
*e-devlet sitemi güncel kullanıma tam olarak geçmediği için görevlendirmeler sisteme geç aktarılabilir.
*Başvuru sonucunuz görev aldıysanız ağırlıklı olarak ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünden telefonla aranarak bildirilir.
*Bazı ilçe mem'ler internet stelerinde de yayımlarlar ama bu oran %20-30 civarındadır. Öncelikle telefonla bilgilendirirler.

Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmen ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra (bu durum Eylül sonu gibi oluşur) e-devlet üzerinden başvuru yapsanız bile başvuru alımını durdurabilirler. Bu noktadan sonra ancak ihtiyaç duyulursa tekrardan alım yaparlar. İhtiyaç tamamen karşılandığında ise ya alımı tamamen durdururlar yada başvuruları biriktirip ihtiyaç halinde kullanmak üzere saklarlar.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2018-2019 eğitim öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2019 Haziran ayına kadar devam edecektir. 2019-2020 yılı başvuruları başlayana kadar istediğiniz tarihte başvuru yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.