2019 İŞKUR çalışma saatleri - İŞKUR Cumartesi açık mı?

İş ve İşçi Bulma Kurumu 2019 İŞKUR çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki İŞKUR öğle arası kaç saat, İŞKUR Cumartesi günleri açık mı? İşkur kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşkur hangi günler açık? tüm sorul

İşkur çalışma saatleri merak ediliyor.. Haberimizden Tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

İşkur Nedir? öncelikle bu soruya yanıt verelim: İşkur, genel amacı işsizliği engellemek olan iş-kur işe alım sürecinde de etkili rol oynar. İş bulamayan ve personel açığı olan üyelerinin taleplerine karşılık verir. İş-kur istihdamın yaygınlaştırılması, iyileştirilmesi ve korunması amacı ile görev yapan ve en temel amacı işsizliği önlemek olan bir kuruluştur.İş ve İşçi bulma kurumunun 4 Ekim 2000 yılında kapatılması ile İş-Kur kurulmuştur. Son zamanlarda pek çok personel bulma ve yerleştirmede etkin rol alan iş-kur binlerce kişiye iş olanağı sundu.

2019 İŞKUR çalışma saatleri

İşkurun açılış saati nedir?

İşkur Saat 08.00 da açılıyor.

İşkurun kapanış saati nedir?

İşkurun saat 17:30 da kapanıyor.

İşkurun öğle tatili saati nedir?

12.00 – 13.00 saatleri arasında öğle tatili yapmaktadır.

İŞKUR Cumartesi açık mı?

İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR Cumartesi günleri ne yazık ki hizmet vermiyor. Sadece hafta içi mesaisi bulunuyor.Ayrıca İşkur her il merkezlerinde mevcuttur. Bu şekilde bizzat kendiniz giderek de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2018 İŞKUR çalışma saatleri - İŞKUR Cumartesi açık mı?

İşkur’un Görevleri Nedir?

İşkur yeni istihdamlar oluşturmak için çeşitli meslek edindirme kursları yürütmektedir. Bazı kurum ve kuruluşlarla yapmış olduğu anlaşmalar doğrultusunda personel yetiştirmek için kursiyerlere ve kurumlara çeşitli ayrıcalıklar tanır. Bu ayrıcalıklar; belli bir süre içerisinde yetiştirdikleri personellerin sigorta pirimini ve günlük olarak maaş ödemelerini karşılamaktadır. Meslek edindirme kursları ile belli bir mesleği olmayan kişilere belli bir ücret ödeyerek meslek sahibi yapmaktadır. İş başı eğitim programları ve meslek edindirme kursları ile işi olmayanlara iş mesleği olmayanı meslek sahibi edindirme amacı ile işsizlik sorununa çözüm getiriyor.

Bu iş bulma programlarının yanı sıra geçerli bir sebeple işinden ayrılanlara ya da yüz kızartıcı sebepler dışında işten çıkarılanlara kıdem ve maaşlarına göre değişkenlik gösteren aylarla maaş ödemeleri ile kişilerin iş bulana kadar zor durumda kalmalarını engellemek.

İş-kur uluslararası hizmet sunan kurumların aldıkları kararları takip ederek değerlendirerek kanun ve tüzük ile kendisine verilen görevleri üstlenmektedir.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡