1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2020 Anneler Günü hangi tarihte?

2020 Anneler Günü hangi tarihte?

Anneleri mutlu etmek ve varlıklarını anmak için kutlanan gün olan Anneler Günü bu yıl mayıs ayında kutlanacak. Her yıl dünya genelinde farklı tarihlerde kutlanan bu özel günün tarihini merak eden vatandaşlar ''2020 Anneler Günü Hangi Tarihte?' diye internette araştırmalar yapıyor. İşte yanıtı..

En değerli varlığımız annelerimiz için her yıl mayıs ayında kutlanan Anneler Günü bu yıl da kutlanacak. Annelerimize armağan edilen bu özel günde onlara sevgilerini belirten hediyeler almak isteyen vatandaşlar internet arama motorlarında ''2020 Anneler Günü Hangi Tarihte'' diye araştırıyor. Bu mutlu günün tarihini sizler için yanıtladık..

2020 anneler günü hangi tarihte?

ANNELER GÜNÜ NEDİR?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür.

2020 anneler günü hangi tarihte?

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

2020 anneler günü hangi tarihte?

ANNELER GÜNÜ HANGİ TARİHTE?

2020 10 Mayıs Pazar günü 

2020 anneler günü hangi tarihte?

DÜNYADA ANNELER GÜNÜ

Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanan bir gün olmakla beraber en geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.Öte yandan bazı ülkelerde ise farklı tarihlerde kutlanan bir gün olan Anneler Günü; Norveç'te Şubat'ın ikinci Pazar günü, Yunanistan'da 2 Şubat'ta, İsrail'de 30 Ocak-31 Mart arası bir tarihte, Gürcistan'da 3 Mart'ta, Afganistan, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Laos, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Rusya, Sırbistan, Kazakistan ve Kırgızistan'da ise 8 Mart'ta kutlanmaktadır. Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), İrlanda ve Nijerya'da Büyük Perhiz'in dördüncü Pazar günü, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Umman, Lübnan, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen'de 21 Mart günü, Slovenya'da 25 Mart'ta, Ermenistan'da 7 Nisan'da Çin Halk Cumhuriyeti'nde 21 Nisan'da, Nepal'de Baisakh Amavasya'da, Macaristan, Litvanya, Portekiz ve İspanya'da Mayıs'ın ilk Pazar günü, Güney Kore'de 8 Mayıs'ta, El Salvador, Meksika ve Guatemala'da 10 Mayıs'ta, 15 Mayıs'ta Paraguay'da, 26 Mayıs'ta Polonya'da, 27 Mayıs'ta Bolivya'da, Cezayir, Dominik Cumhuriyeti, Fransa, Fransız Antilleri, Haiti, Mauritius, Fas, İsveç ve Tunus'ta Mayıs'ın son Pazar günü, Nikaragua'da 30 Mayıs'ta, Moğolistan'da 1 Haziran'da, Lüksemburg'da Haziran'ın ikinci Pazar gününde, Kenya'da Haziran'ın son Pazar gününde, Tayland'ta 12 Ağustos'ta, Kosta Rika ve Antwerp'te 15 Ağustos'ta, Malawi'de Ekim'in ikinci Pazartesi gününde, Belarus'ta 14 Ekim'de, Arjantin'de Ekim'in üçüncü Pazar günü, Rusya'da Kasım'ın son gününde, Panama'da 8 Aralık'ta, İran'da 16 Aralık'ta, Endonezya'da ise 22 Aralık'ta kutlanmaktadır. 

2020 anneler günü hangi tarihte?

ANNELER GÜNÜNÜ KUTLAYAN ÜLKELER

Amerika Birleşik Devletleri ABD, AnguillaAruba, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Bangladeş, Barbados, Belçika, Belize, Bermuda, Bonaire, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin, Tayvan, Kolombiya, Hırvatistan, Küba, Curçao, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ekvador, Estonya, Finlandiya, Almanya, Gana, Yunanistan, Grenada, Honduras, Hong Kong, İzlanda, Hindistan, İtalya, Jamaika, Japonya, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Malta, Malezya, Myanma,r, Hollanda, Yeni Zelanda, Pakistan, Peru, Filipinler Filipinler, Porto Riko, Slovakya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Sint Maarten, Singapur, Surinam, İsviçre, Rusya, Trinidad ve Tobago, Türkiye, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Zimbabve 

2020 anneler günü hangi tarihte?

HABERE YORUM KAT