1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağında cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı bu hafta camilerde kılınacak mı?

23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağında cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı bu hafta camilerde kılınacak mı?

İnternet kullanıcıları 23 Nisan tarihinde camilerde cuma namazının kılınıp kılınmayacağını merak ediyor. Biz de haberimizde 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağında cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı bu hafta camilerde kılınacak mı? sorularının yanıtına yer verdik.

23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağında cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı bu hafta camilerde kılınacak mı?

Halkın iradesini temsil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı saatler kaldı. Bunun üzerine vatandaşlar 23 Nisan'da cuma namazının camilerde kılınıp kılınmayacağını internet üzerinden araştırmaya başladı. 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağında cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı bu hafta camilerde kılınacak mı? merak edilen tüm soruların yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz...

23 NİSAN 2021 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA CUMA NAMAZI KILINACAK MI? CUMA NAMAZI BU HAFTA CAMİLERDE KILINACAK MI?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş özel bir gündür. Bu gün anlam ve önemi nedeniyle ülkemizde resmi tatildir. Her yıl 23 Nisan 2021'de bazı kurumlar hizmet vermeye devam ederken iken bazı kurumlar izin yapmaktadır.

Öte yandan artan koronavirüs vakaları nedeniyle 23 Nisan 2021'de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Ancak 23 Nisan Cuma günü camiler açık olacaktır. Yaşlılar ve gençler cuma namazı vaktinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olmakla birlikte evine en yakın camide cuma namazını kılabilecektir. 

23 Nisan tarihinde hangi merkezlerin açık olup hangilerinin kapalı olacağını aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz...

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT