1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 25 yıllık otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor

25 yıllık otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor

Sivaslı İzzet Gül, gözü gibi baktığı 25 yaşındaki otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor.

25 yıllık otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor

Sivaslı İzzet Gül, gözü gibi baktığı 25 yaşındaki otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor.

Sivaslı İzzet Gül'ün (70) 25 yıllık otomobiline karşı beslediği sevgi görenleri şaşkına çeviriyor. Gül, 1996 yılında emekli olduğunda satın aldığı otomobiline bugüne kadar gözü gibi baktı. Sinyal lambası ve yağ filtresinin dışında hiçbir değişen parçası bulunmayan otomobil orijinal otomobil tutkunlarının iştahını kabartıyor. Gül, birçok kişinin değerinin üzerinde ücret teklif etmesine rağmen otomobilini satmaya yanaşmadı.

Garajdan çıkartmıyor

Gözü gibi baktığı otomobilini eskimemesi için mecbur kalmadıkça garajından çıkartmayan Gül, mecbur kalsa da güneşli havalarda, soğuk havalarda ve yağmurlu havalarda aracını kesinlikle kullanmıyor. Sivas'ın soğuk iklim kenti olmasına rağmen kış aylarında mecbur kalsa bile otomobilini kullanmayan Gül, 21 senede otomobili ile sadece 8 bin 400 kilometre yol yaptığını belirterek, "Bu otomobil 25 yaşında. Ben bunu 96 yılında emekli olunca aldım. Aracıma gözüm gibi bakıyorum. Karda çıkartmam, çamurda binmem, güneşte çıkartmam, bakımını aksatmam, amortisörleri bozulmasın diye yük koymam. Aracımı çok nadir kullanırım. Kış aylarında garajdan hiç çıkartmam. Evim şehre yakın olduğu için genelde yürüyorum. Aracım ile 21 senede 8 bin 400 kilometre yol yaptım" dedi.

Yüksek teklifleri geri çevirdi

Orijinal otomobil tutkunu birçok kişinin otomobilini satın almak için aracın ederinden fazla ücret teklif ettiklerini belirten Gül, tüm cazip tekliflere rağmen aracını satmayı düşünmediğini ifade ederek, "Aracı satın almak isteyen çok ancak ben satmıyorum. Çünkü ihtiyacım olduğunda işimi fazlası ile görüyor. Satın almak için gelenler kilometresine inanamıyor. Bana araca neden binmediğimi soruyorlar. Araca kış, yaz, güneş göstermeyeceksin. Yağmur göstermeyeceksin. Kışın ayazı aracın boyasına zarar verir. Hele güneş yakarsa boyası yanar. Ben aracıma hiç güneş göstermedim. Hep garajda tuttum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT