1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 250’ye yakın bisikletçi ’doğa için’ pedala bastı

250’ye yakın bisikletçi ’doğa için’ pedala bastı

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, "Arabadan in, bisiklete bin," "Doğa için pedalla" sloganıyla üçüncüsü düzenlenen bisiklet festivaline 250'ye yakın bisikletçi...

250’ye yakın bisikletçi ’doğa için’ pedala bastı

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, "Arabadan in, bisiklete bin," "Doğa için pedalla" sloganıyla üçüncüsü düzenlenen bisiklet festivaline 250'ye yakın bisikletçi katıldı.

Gaziemir Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği bisiklet festivaline, Gaziemir Aktif Pedal Topluluğuna üye 250'ye yakın bisikletçi katıldı. "Arabadan in, bisiklete bin," "Doğa için pedalla" sloganıyla düzenlenen festivale katılan bisikletçiler, Abdullah Arda Meydanından yola çıktı. Vatandaşları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bisiklet turu, Akçay Caddesi üzerinden Sarnıç Gölet'e kadar devam etti. 30 kilometrelik parkurda ter döken bisikletçiler, Sarnıç Gölet Alanında düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlenip yorgunluk attı.

Bisiklet festivalinin bir ilçe belediyesi tarafından düzenlenen ilk festival olduğunun altını çizen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, festivale katılan bisikletçilere teşekkür etti. İnsanları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla bisiklet festivalini düzenlediklerini söyleyen Başkan Şenol şöyle devam etti:

"Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir'de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir'de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak. Çevreyi, doğayı katletmeye, ormanları yok etmeye çalışanlara inat daha çok yeşil alan oluşturacağız; çünkü bu ülkenin geleceği çocuklara bırakacak en değerli mirasımız çevre. Hep birlikte çevreye ve doğaya sahip çıkmalıyız."

250’ye yakın bisikletçi ’doğa için’ pedala bastı

250’ye yakın bisikletçi ’doğa için’ pedala bastı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT