1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 3.Köprü

3.Köprü

3.Köprü

 

       İnşaatı devam eden 3. Köprü’deki çalışmalarını inceleyen AK Parti Maltepe Belediye başkan aday adayı Kadem Ekşi, köprü ve otoyolun tamamlanmasıyla trafikte büyük bir rahatlama olacağını söyledi

 

AK Parti Maltepe Belediye Başkan aday adayı Kadem Ekşi, mühendis gözüyle incelemelerde bulundu. 414 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu ile 1408 metrelik Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün fiziki  ve teknik özelliklerinin anlatıldığı toplantıya katılan Ekşi daha sonra Garipçe’de köprünün ayaklarını yükseldiği inşaatı gezdi. Burada çalışmalar hakkında ICA yetkililerinden bilgi alan Ekşi,  “1408 metre uzunluğu ve 59 metrelik genişliğiyle Yavuz Sultan Selim Köprüsü ülkemiz ve İstanbul için vizyonu yüksek; büyüme ve kalkınma refleksleri adına önemli bir projedir” dedi. Köprünün dört gidiş dört geliş olmak üzere sekiz şerit araç yolu, iki şerit raylı sistem hattı ve  ortalama 320 metrelik kuleleriyle dünyada bir ilk olma özeliğini taşıdığına dikkat çeken Ekşi,  “2015 yılında bitirilmesi planlanan proje ile birlikte ulaşımın İstanbul’un kuzey aksına da kaydırılmasıyla birlikte İstanbul trafiğinde büyük rahatlamalar olacak. Özellikle ağır taşıt trafiğinin tamamı 3. Köprüye alınmasıyla birlikte küçük taşıtlar sınıfına giren araçların trafik hareketliliği hızlandırılmış olacak. İnşallah proje bittiğinde bu rahatlamayı Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde bizzat göreceğiz” dedi.

 

3. Havalimanı’nın da yapılmasıyla birlikte projenin misyonunun daha da artacağını öne süren Ekşi, projenin başta depreme dayanıklılık olmak üzere anlamda kusursuz yapıldığını da bir mühendis olarak gördüklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT