1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

Pendik Belediyesi Meslek Akademisi tarafından düzenlenen “Tasarımdan Üretime 3D Modelleme” Kursu'nda verilen eğitimde kursiyerler bilgisayar ortamında 3 boyutlu ürün tasarlamayı, ardından 3 boyutlu yazıcıdan üretmeyi öğrendi.

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

Endüstriyel tasarımda son teknolojinin kapılarını açan Pendik Belediyesi Meslek Akademisi'nde düzenlenen “Tasarımdan Üretime 3D Modelleme” Kursu gençlerin hayallerindeki ürünleri önce tasarlayıp üretmelerine destek veriyor. Öğrencilerin kendi tasarımlarını üretecekleri kursa yoğun ilgi vardı.

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

“Tasarımdan Üretime 3D Modelleme” Kursu, ilk öğrencilerini mezun etti. Kurs, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğinde Teknopark İstanbul ortaklığında, Saha İstanbul İştirakiyle yürütülen Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi Projesi (MÜRGEMER) kapsamında hayata geçirildi. 10 günlük eğitimde kursiyerler, bilgisayar ortamında 3 boyutlu ürün tasarlamayı, ardından 3 boyutlu yazıcıdan üretmeyi öğrendi.

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

“Amacımız ürün geliştirme kültürünü artırmak”

Son derse katılan MÜRGEMER Poje Yöneticisi Dr. Selim Hortamacıoğlu, kursu tamamlayan öğrencilere tasarımlarını üretme ve teknik konularda merkez olarak destek vermeye devam edeceklerini belirterek “Endüsrtiyel ürün geliştirme konusunda 3D eğitimini ilk kez bir belediyeyle birlikte düzenledik. Özel kurslarda bir hayli pahalı olan bu eğitimi ücretsiz olarak vermeye devam edeceğiz. Artık günümüzde endüstriyel ürünler tamamen teknolojiyle tasarlanıyor. Amacımız bu konuda ürün geliştirme kültürünü artırmak.” dedi.

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

Kendi tasarımlarını üretecekler

3D Modelleme Kursunu tamamlayan öğrencilerin çoğunluğunu üniversiteden yeni mezunlar oluşuyor. Aldıkları eğitimin kendilerine iş hayatında büyük avantaj sağlayacağını belirten Fadime Dursun: “İşletme Fakültesini bitirdim. Ürünleri tasarımdan baskı aşamasına kadar getirebilecek bir programı öğrenmiş olmak bana bir çok katkı sağlayacak” dedi. Üniversitede grafik tasarım konusunda eğitim gören Ahmet Oktay Gümüş ise “Aldığım 3D Modelleme Eğitimiyle tasarladığım ürünleri kalıba döküp üretimini kendim yapabileceğim. Böylece müşterilere kendi promosyon ürünlerimi sunabilirim.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

3D Modelleme Kursu'nda tasarımdan üretime adım atılıyor

Yoğun ilgi üzerine uzatıldı

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurs, gelen talepler üzerine Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi içinde bulunan Meslek Akademisi’nde düzenlenmeye devam edecek. Yeni kursların duyuru ve kayıtları da yine pendik.bel.tr üzerinden yapılacak.

HABERE YORUM KAT