1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

Cumartesi günü başlayan sağanak yağıştan sonra meteoroloji pazar günü de dolu ve sağanak yağışla başladı. Meteoroloji'den art arda uyarılar geldi: ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşları uyardı.

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

İstanbul'da Cumartesi günü başlayan sağanak yağıştan sonra meteoroloji pazar günü de dolu ve sağanak yağışla başladı. Meteoroloji'den art arda uyarılar geldi: ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşları uyardı.

Yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağışların Cuma gününe kadar devam edileceği tahmin ediliyor.

VATANDAŞLARA UYARI GELDİ

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, sağanak ve gök gürültülü sağanağın, bugün il genelinde yer yer kuvvetli (20-40 Kg/m2) olması öngörülüyor.

Bu nedenle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

BU KENTLERE DE UYARI GELDİ

Meteorolojinin twitter hesabından bugün yapılan açıklamada ise İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Batı Karadeniz,Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır ve Batman'a kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Sıcaklık kuzey kesimlerde 2 ila 8 derece azalacak.

DOĞU ANADOLU'DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR VAR

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ise bölgede hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağışlı olacak.

Yağışların sabah ile öğlen saatlerinde aralıklı yağmur ve yer yer sağanak şeklinde olacağı beklenen bölgede, akşam saatlerinde Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

İSTANBUL/PENDİK 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden sonra doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Kırklareli kıyıları ile Tekirdağ ve Balıkesir'in doğusu) kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 18°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ÇANAKKALE °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ISTANBUL °C, 13°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
YALOVA °C, 15°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 14°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
AYDIN °C, 20°C Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
IZMIR °C, 20°C Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
USAK °C, 15°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

AKDENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, Batı Akdeniz'in yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu
ANTALYA °C, 19°C Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KAHRAMANMARAŞ °C, 18°C Çok bulutlu
MERSİN °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ve doğusu ile Niğde, Aksaray ve Nevşehir çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 13°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
ESKISEHIR °C, 13°C Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
KAYSERİ °C, 14°C Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
KONYA °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 11°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
KARABUK °C, 15°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
SİNOP °C, 13°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı
ZONGULDAK °C, 12°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu, Samsun çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor

ARTVİN °C, 16°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
ÇORUM °C, 13°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 18°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
TRABZON °C, 16°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

4 Mart 2018 Pazar Hava Durumu | Meteoroloji'den Uyarılar!

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Hakkari çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor

ELAZIG °C, 14°C Çok bulutlu, öğe saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
ERZURUM °C, 5°C Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı
IĞDIR °C, 16°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
MALATYA °C, 14°C Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Diyarbakır'ın doğusu ve Batman'ın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATMAN °C, 18°C Çok bulutlu, kuzeyinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
DIYARBAKIR °C, 17°C Çok bulutlu, doğusunda kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
GAZIANTEP °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu
MARDİN °C, 15°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.