1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 42. Uluslararası Boğaziçi Rallisi Pendik’ i Coşturdu

42. Uluslararası Boğaziçi Rallisi Pendik’ i Coşturdu

42. Uluslararası Boğaziçi Rallisi Pendik’ i Coşturdu

           42.  düzenlenen Boğaziçi Rallisi Pendik’te 27-29 Eylül tarihlerinde düzenledi.

         Türkiye’nin en eski ve en köklü motor sporları arasında yer alan Uluslar arası Boğaziçi Rallisi hafta sonu Pendik’te düzenlendi. 27 Eylül Cuma saat 18.00 da Pendik Atatürk Heykeli önünden start alan organizasyon 29 Eylül Pazar günü yine aynı saatte bitti.

        2013 Avrupa Ralli Kupası’na puan veren Uluslararası 42. Boğaziçi Rallisinin Açılışını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptı.

         Pendik’te başlayan ve Avrupa Ralli Kupası haricinde Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Tosfed Ralli Kupası’na da puan veren organizasyonda toplam 51 ekip mücadele etti.

        Castrol Ford Team Türkiye adına Ford   Fiesta S2000 ile mücadele eden Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin zaferi ile sonuçlanan zorlu rallide, Bonus Unifree Parkur Racing adına Mitsubishi Lancer Evo IX ile Uğur Soylu-Emir Şahin ikinciliği elde etti. Soylu-Şahin ekibi, aynı zamanda sınıf 3 birinciliğinin de sahibi olurken, Pegasus Racing takımından Fiat Punto S2000 ile Fatih Kara-Güray Karacar ekibi üçüncü sırayı aldı. 

        Yarışın iki çeker, sınıf 6 ve genç pilotlar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye  adına Ford Fiesta R2 ile mücadele eden Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibi kazandı. Sınıf 5 birinciliğini Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Ahmet Yörük ekibi elde ederken, sınıf 8'de Neo Motorspor adına Renault Clio Ragnotti ile Adil Küçüksarı-Macit Gür birinciliğe ulaşan ekip oldu. Sınıf 9'da Citroen Saxo VTS ile Alp Arslan Taner-Soner Tamer zirvede yer alırken, yarışın kadın pilotlar birinciliğini Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer Evo VIII ile Simin Bıçakcıoğlu elde etti. 

        30 yaş üzeri ralli otomobillerine açık historic ralli klasmanında Ford Escort MKII ile Engin Kap-Başar Yavuz birinci, Opel Ascona ile Can Eroskay-Doğuş Gökay ikinci ve Ford  Fiesta MK1 ile yarışan Kemal Gamgam-Orkun Demir üçüncü oldu. 

        Amatör sporcuların daha uygun bütçelerle yarışmalarını teşvik etmek amacı ile oluşturulan Tosafed Ralli Kupası'nda ise ikinci gün koşulan ikinci yarışta kategori 3'te Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol, kategori 2'de Fiat Palio Kit Car ile Bora Çantepe-Soner Çevik ve kategori 1'de Fiat Palio ile Kerim Tar-Kutay Ertuğrul birincilik elde ettiler.

        Türkiye  Ralli Şampiyonası ve Tosfed Ralli Kupası, Uluslararası Boğaziçi Rallisi'nin ardından 2-3 Kasım tarihlerinde İstanbul Rallisi ile devam edecek.

HABERE YORUM KAT