1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 5. spor kompleksi için geri sayım başladı

5. spor kompleksi için geri sayım başladı

Esenler Mahallesi’nde inşa edilen kapalı yüzme havuzlu spor kompleksi tamamlanma aşamasına geldi. Pendik’teki 5. spor kompleksi olarak hizmet vermeye başlayacak tesisin önümüzdeki aylarda hizmete açılması hedefleniyor.

5. spor kompleksi için geri sayım başladı

Esenler Mahallesi’nde inşa edilen kapalı yüzme havuzlu spor kompleksi tamamlanma aşamasına geldi.  Pendik’teki 5. spor kompleksi olarak hizmet vermeye başlayacak tesisin önümüzdeki aylarda hizmete açılması hedefleniyor. 

Projesi Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan Esenler Spor Komplesinin inşasına 2014 Mart ayında İl Özel İdaresi tarafından başlandı.  İdarenin kapanmasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen tesisin inşaatı büyük bir hızla tamamlanıyor. Çelik konstrüksiyon üzerinde yükselen kompleks, toplam 12 bin metrekare alana sahip. İçinde iki yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alacak. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, hizmete girdiğinde bölgenin en önemli spor ve kültür merkezi olacak.

572c5f8878496_esenler-spor-kompleksi-1.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT