1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 5 yaşındaki çocuğu vahşice öldüren adamın savunması pes dedirtti

5 yaşındaki çocuğu vahşice öldüren adamın savunması pes dedirtti

Mersin'in ilçelerinden Erdemli'de 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Derviş'i 43 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 20 yaşındaki Alican Kart ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

5 yaşındaki çocuğu vahşice öldüren adamın savunması pes dedirtti

Suriye'deki iç savaştan kaçıp Erdemli ilçesinin Kızkalesi Mahallesi'ne gelen Derviş ailesinin en küçük çocuğu olan Muhammed Derviş'in cansız bedeni, 19 Eylül 2017'de sahil kesimindeki duşakabinde bulundu.. Otopsi sonucu vücudunun farklı bölgelerine aldığı 43 bıçak darbesi ile öldüğü belirlenen 5 yaşındaki Muhammed Derviş'in cenazesi gözyaşları arasında Mersin'de toprağa verildi. Cinayetin ardından katil zanlısı olarak gözaltına alınıp çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan ve cezaevine konulan sanık Alican Kart hakkında, 'çocuğa ya da beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi öldürme' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi ile Mersin 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

ACILI ANNE: O KADAR BIÇAKLARKEN NASIL DAYANDI?

Sanık Kart, davanın 7'nci duruşmada son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Muhammed'in annesi Ramia ile taraf avukatları katıldı. Oğlunun fotoğrafını göstererek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen acılı anne, "Artık sabrım kalmadı. O kadar bıçaklarken nasıl dayandı?" diyerek gözyaşı döktü.

ZANLI İSE ARKADAŞLARINI SUÇLADI

Son sözleri sorulan katil zanlısı ise arkadaşlarını suçlayarak, "Her şeyi uyuşturucunun etkisi ile yaptım. Küfür edince bıçakladım. Halisülasyon görüyordum. Ben alkol, uyuşturucu bilmezdim. Arkadaşlarım yüzünden alıştım. Onların da yargılanmasını istiyorum. Uyuşturucuyu onlar içirdi" dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Alican Kart'ı, 'çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

 

HABERE YORUM KAT