1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. 50 kişinin alınacağı kursa 160 kişi başvurdu

50 kişinin alınacağı kursa 160 kişi başvurdu

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO), İŞKUR ve KOSGEB işbirliğince düzenlenen ve 50 kişinin alınacağı "Girişimcilik Kursu"...

50 kişinin alınacağı kursa 160 kişi başvurdu

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO), İŞKUR ve KOSGEB işbirliğince düzenlenen ve 50 kişinin alınacağı "Girişimcilik Kursu" mülakatlarına 160 kişi başvuru yaptı.

Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen "Girişimcilik Kursu" 2 sınıf olarak 25'er kişilikten 50 kişinin taleplerinin kabul edileceği mülakatlarda girişimciler yoğun ilgi gösterdi.

Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen mülakatlarda Fatsa Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş ve İŞKUR yetkilileri hazır bulundu.

Tek tek mülakatlara katılan girişimcilere açacak oldukları işyerleri ile ilgili fikirleri alınırken, Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş girişimcilere yönelik yaptığı açıklamada, "FATSO olarak daha önce de İŞKUR ortaklıyla ve KOSGEB destekli "Girişimcilik Kursu'nu yapmıştık. Bugünde bu kurslarımızdan bir tanesi daha gerçekleştirmekteyiz. Kursumuza 160 başvuru olmakla beraber 50 kişinin alınacağı mülakatlarımız bugün başladı. Yapılan mülakatlardan geçen kursiyerlerimiz 25 kişilik iki sınıftan oluşan ve 10 gün boyunca sürecek eğitim kursumuza katılmayı hak kazanacaklar. İnşallah başta onlar sonrada ülkemize hayırlar vesile getirecek. Umut ediyorum ki kursumuza katılan kursiyerlerimiz ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak işyerleri açacaklardır. Eğitim süreci bitiminde kursiyerlerimize "Girişimcilik2 belgesi verilecek" dedi.

İstihdam artırmaya yönelik olarak açılan "Girişimcilik Kursu" mülakatlarına katılan kursiyerler, FATSO'nun işgücüne vermiş olduğu katkıyı takdirle karşıladıklarını söylediler.

50 kişinin alınacağı kursa 160 kişi başvurdu

50 kişinin alınacağı kursa 160 kişi başvurdu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT