1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. 6 Eylül'de okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim ertelenecek 2021? Ziya Selçuk son açıklama okullar ne zaman açılacak?

6 Eylül'de okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim ertelenecek 2021? Ziya Selçuk son açıklama okullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrenci sabırsızlıkla yüz yüze eğitime başlayacağı günü bekliyor. "Tereddütsüz eylülde okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz.'' diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merak edilen 6 Eylül'de okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak 2021? soruları yanıtladı. İşte Ziya Selçuk'un açıklamaları...

6 Eylül'de okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim ertelenecek 2021? Ziya Selçuk son açıklama okullar ne zaman açılacak?

Bakan Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Pandemide kapanan okullarda yüz yüze eğitime yeniden ne zaman başlanacağı merak konusuydu. Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Bu kapsamda 6 Eylül'de okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak 2021? sorular yanıt buldu. İşte Ziya Selçuk son açıklaması.

6 EYLÜL'DE OKULLAR AÇILACAK MI?

Habertürk ekranlarında Kübra Par tarafından sunulan Açık ve Net programına konuk olan Ziya Selçuk, okulların açılış tarihini duyurdu. Selçuk, "Tereddütsüz eylülde okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz. 31 Ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'den itibaren öğrencilerimiz gelecek." dedi.

https://www.bolgegundem.com/6-eylulde-okullar-acilacak-mi-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-2021-ziya-selcuk--3009901h.htm

YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENCEK Mİ 2021?

Ziya Selçuk, Eylül ayında yüz yüze eğitime başlanacağını bildirerek şu ifadeleri kullandı;

''Dünyadaki ve Türkiye'deki gidişata bakmamız gerekiyor, yani iki eksende değerlendirmemiz lazım. Kontrol artmaya başlandı. Türkiye'de de kontrol edilebilir bir düzeyde bir tablo söz konusu. Biz şu anda, tereddütsüz Eylül'de okula başlamak gibi bir çalışma içindeyiz Bakanlık olarak. 31 Ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'de de öğrencilerimizin gelmesini bekliyoruz."

https://www.bolgegundem.com/6-eylulde-okullar-acilacak-mi-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-2021-ziya-selcuk--3009901h.htm

GELECEK YIL EĞİTİMDE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLACAK?

Selçuk, "Gelecek yıl eğitimde ne gibi değişiklikler olacak?" şeklindeki soruya "Öğretmenlerimize şunu söylüyorum, ne olur ilk ders hemen matematik, fizik demeyin. Dakika bir matematik, fizik olmasın. Bunu şundan dolayı istiyorum. Okul açıldığında sınıfınızdaki çocuklara şöyle bir bakın, hepsinin gözüne, gözünden kalbine ılık ılık akmadan akademik döneme başlamayın. Önce bir uyum dönemi olsun, hemhal olalım, isimlerimizi konuşalım. Bir konuşalım, sohbet edelim. Bunu salgından bağımsız istiyorum. Bu, öğretim yılının tümünü güçlendirir. Eğitimde asıl olan öğretmenle öğrenci arasında şefkat ve sevgi bağlıdır. Bu bağ kurulmadan alışveriş olmaz. Çünkü hiç kimseye zorla bir şey öğretemezsiniz ama şefkat bağı o kanalları açar ve çocuk alır. Salgın dönemiyle ilişkili olarak bizim her sınıf seviyesinde birinci hafta, birinci gün, beşinci gün hangi sınıfta hangi etkinliği yapacaksınız, bunun çalışması bitti, hazır. Öğretmenlerimiz dilerse bunları dilerse de kendi istediği faaliyetleri yapabilir." yanıtını verdi. 

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
40
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT