1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. "60 yaş üstü düğüne gitmesin!"

"60 yaş üstü düğüne gitmesin!"

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, Türkiye'de normalleşme kapsamı içerisinde açılan düğün salonları hakkında uyarıda bulundu. Tezer, 60 yaş üstü kişilerin düğünlere gitmemesini söyledi.

"60 yaş üstü düğüne gitmesin!"

Koronavirüse karşı alınan önlemlerin genişletildiği "normalleşme" döneminde, 1 Temmuz tarihinde açılan düğün salonları da önemli bir yer etti. Düğün salonlarının açılmasının ardından günlük vaka sayılarında artış yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu iken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, 60 yaş üstünü uyardı.

"60 yaş üstü düğüne gitmesin!"

DHA'ya açıklamalarda bulunan Tezer, "Bizim istediğimiz sadece 60 yaş üstü değil, altta yatan hastalığı olan risk grubundaki kişilerin de hiç gitmemesi, eğer bu mümkün değilse gidip bütün şartları sağlayıp, maskesini takarak, en kısa sürede görüp oradan ayrılması gerekiyor" dedi.

"TAZİYE YERLERİ VE ASKER UĞURLAMA TÖRENLERİNDE BULUŞMA RİSKİ VAR" 

Tezer, taziye yerleri ve asker uğurlama törenlerinde de bulaşma riski olduğunu ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

Vaka sayılarının artmasının dikkat çekici olduğunu belirten Prof. Tezer, "Rakamların nereye doğru gideceği açısından önümüzdeki 15 gün bizim için çok önemli" dedi ve ekledi:

"Düğünler açıldı, sınavlar, üniversite sınavları yapıldı en son, onların etkisini 10 gün sonra göreceğiz. Rakamlar artıyor mu? Önümüzdeki Perşembe-Cuma bize bir fikir verecek. Belki kısıtlamalar gelecek. 'Düğünlere şu kadar kişi gidebilir' diyeceğiz. Belki askere uğurlama törenlerine bir kısıtlama gelecek. Burada kolluk kuvvetlerine iş düşüyor, denetim çok önemli. Denetimler daha sık olmalı, özellikle toplu taşıma araçlarında, asker uğurlama yerlerinde."

 
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT