1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. 8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman?

8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman?

Kabine Toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8. ve .12. sınıf öğrencileri için aldıkları yeni kararları duyurdu. 8. ve 12. sınıfla ve okul öncesi eğitim kurumları hariç diğer tüm kademelerde uzaktan eğitime geçildi. Peki 8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman?

8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından yapılan açıklamaya göre, ortaokul sınavlarında değişikliğe gidildi. 8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman? sorularına yanıt verildi. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı o açıklama...

8.SINIFLAR YÜZ YÜZE SINAV OLACAK MI 2021?

MEB, ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edeceğini bildirdi.

8.sınıflar sınav olacak mı 2021? 8.sınıf sınavları iptal mi, ne zaman?

8.SINIF SINAVLARI İPTAL Mİ, NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı ortaokullarda yüz yüze sınav takviminin güncellenmesi hakkında geçtiğimiz günlerde “Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır. Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir” açıklamasında bulunmuştu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İPTAL Mİ EDİLDİ 2021?

MEB, yeni koronavirüs tedbirlerinin açıklanmasının ardından yüz yüze eğitim ile ilgili yeni kararlar aldı. Buna göre,   8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçilecek. İşte o yazılı açıklamanın tamamı;

"Ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişle ilgili bazı yeni kararlar alınmıştır.

Buna göre: 

• İlkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. 

• Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç)  tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. 

• Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç)  tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. 

• 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir. 

• 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de ~il, devam edilecektir. 

• Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir. 

Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır. 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. "

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT