1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 9-10 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan AÖL Sınav Sonuçları

9-10 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan AÖL Sınav Sonuçları

Milyonlarca öğrencinin gözü MEB tarafından yapılan Açıköğretim sınav sonuçlarında. AÖL Açıköğretim sınav sonuçlarına sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. AÖL Sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9-10 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan AÖL Sınav Sonuçları

Milyonlarca öğrencinin gözü MEB tarafından yapılan Açıköğretim sınav sonuçlarında. AÖL Açıköğretim sınav sonuçlarına sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. AÖL Sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bu soruların cevabını haber sitemiz bolgegundem.com üzerinden bulabilirsiniz.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavları 9-10 Aralık tarihinde yapıldı. Şimdi sınav giren öğrenciler “AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?” diye merak ediyor. Yüz binlerce öğrenci AÖL sınavına girdi ve şimdi sabırsızlıkla sınav sonuçlarını bekliyor. Öğrenciler AÖL sınav sonuçlarını nasıl kontrol edecek? İşte AÖL sınav sonuçları hakkında merak edilenler…

AÖL 1. DÖNEM SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

01-02 Temmuz 2017 tarihinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2016-3 dönem sınav soruları ve cevap anahtarı 4 Temmuz tarihinde açıklanmıştı. Yine benzer bir tarihte soru cevapların açıklanması bekleniyor.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Eğitimini açıktan sürdüren öğrenciler için 9-10 Aralık’ta 2017 1. dönem AÖL sınavı yapıldı. Sınav sonuçlarına göre mezun olabilecek ve kredi notunu yükseltmek için uğraşan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Fakat MEB Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 iş takvimini henüz yayınlamadığı için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı görülemiyor, ancak sınav sonuçlarının 20 gün içinde açıklanması bekleniyor.

9-10 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan AÖL Sınav Sonuçları

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.
Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

9-10 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan AÖL Sınav Sonuçları

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER

Diplomaları sonuçları açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama"mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

"Mezuniyet incelemesinde" olan öğrenciler çıkma belgesi alamazlar. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencileriin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

HABERE YORUM KAT