1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 98 yaşındaki ninenin motosiklet tutkusu

98 yaşındaki ninenin motosiklet tutkusu

98 yaşındaki Hamide Karabulut, oğlunun motosikletiyle bir kez gezdikten sonra bu taşıtı kullanmaya karar verdi.

98 yaşındaki ninenin motosiklet tutkusu

Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşayan 98 yaşındaki Hamide Karabulut, motosiklet kullanmak için oğlundan eğitim aldı. Karabulut, çocuklarının tüm karşı çıkmasına rağmen 2 ayda bu taşıtı kullanmayı öğrendi.

Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu İbrahim Karabulut'un işe gidip gelebilmek için aldığı motosikletle kendisini gezdirmesinin ardından motosikletlere ilgi duyduğunu ve bu taşıtı kullanmak istediğini söyledi.

''BU İSTEĞİMDEN VAZGEÇİREMEDİLER''

İlk zamanlarda oğlu İbrahim ve gelini Nilgün Karabulut'un bu isteğine şiddetle karşı çıktığını anlatan Karabulut, 'Beni bu isteğimden vazgeçiremediler. İki aydır oğlumdan eğitim alıyorum. İki ay içinde vitesli bir motosikleti kullanmayı öğrendim' dedi. Karabulut, 8 çocuğu olduğunu belirterek, 'En büyüğü 73 yaşında. Torunlarım ve torunlarımın çocuklarının sayısını bilmiyorum. Torunlarım ve çocuklarım motosiklet kullanmama karşı çıkıyor ama beni bu hevesimden vazgeçiremeyecekler' diye konuştu.

''MOTOSİKLET KULLANMAK İÇİN BİZLE KAVGA EDİYOR''

Nilgün Karabulut ise kayınvalidesinin motosiklet kullanmasına kesinlikle karşı olduklarını ifade ederek, 'Yaşlılık nedeniyle işitme problemi var. Okuma yazması yok. Zaten çok yaşlı ve zor yürüyor ancak her gün motosiklet kullanabilmek için hepimizle kavga ediyor' dedi. İbrahim Karabulut da bu konuda ısrarlı davranan annesine, oğlu Hasan ile motosiklet kullanmayı öğrettiklerini dile getirdi. Komşuları ise Hamide Karabulut'un motosiklet kullanmasına şaşırdıklarını ve onu hayretle izlediklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT