1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ABD Başkanı Trump açıkladı: "Amerika-Kanada sınırını kapatıyoruz"

ABD Başkanı Trump açıkladı: "Amerika-Kanada sınırını kapatıyoruz"

Koronavirüs tüm dünyayı ablukası altına almaya devam ederken, her geçen gün artan can kayıpları ise işin cabası haline geldi. Salgından yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Amerika'da, vaka sayısı ise 7 bini geçti. Başkan Donald Trump ise, Kanada ile kuzey sınırının karşılıklı anlaşmalı olarak koronavirüs tedibirleri çerçevesinde kapatılacağını açıkladı.

ABD Başkanı Trump açıkladı: "Amerika-Kanada sınırını kapatıyoruz"

ABD'de koronavirüsüne bağlı can kayıplarının sayısı gün geçtikçe artarken vaka sayısı ise 7 bini geçti. Yaşanan bu gelişmenin ardından ABD Başkanı Donald Trump'tan koronavirüs tedbirleri çerçevesinde önemli açıklamalar geldi.

Trump, Kanada ile kuzey sınırın karşılıklı anlaşmalı olarak geçiçi süreyle kapatılacağını duyurdu. Kararı sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklayan Trump, "Karşılıklı rıza çerçevesinde, Kanada ile olan kuzey sınırımızı geçici olarak kapatacağız. Bu durumdan iki ülke arasındaki ticaret etkilenmeyecek" ifadesini kullandı.

45,8 MİLYAR DOLAR EK ÖDENEK TALEBİ

Amerikanın Sesi’nde yer alan habere göre Trump yönetimi, Corona virüsünün ekonomik etkileriyle mücadele kapsamında Kongre'den 45,8 milyar dolarlık ilave ödenek talep etti. Bu paranın, hızla yayılan virüse karşı bazı bakanlıklar ve resmi dairelerin çalışmalarına destek sağlamada kullanılacağı belirtildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Kongre üyelerine Salı gecesi gönderilen ödenek talebi, Sağlık Bakanlığı, Muharipler İdaresi ve Savunma Bakanlığı'na milyarlarca dolarlık daha destek verilmesini içeriyor.

SENATO KORONA TASARISINI OYLAYACAK

Senato Cumhuriyetçi Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisi’nden daha önce geçen ekonomik yardım paketini Senato’nun da bugün (Çarşamba) onaylamasını beklediğini açıkladı.

Paket, Corona virüsü krizinden etkilenen kişiler ve ailelere ekonomik destek sağlanmasıyla alakalı birtakım düzenlemeleri içeriyor.

McConnell, Senato kürsüsünden yaptığı açıklamada, bu tasarı geçtikten sonra da ilave yardımlara yönelik yeni tasarıları gündeme almak üzere çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

POZİTİF ÇIKAN SAYI 49’A YÜKSELDİ

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Corona virüsü testleri pozitif çıkan ordu mensuplarının sayısının 49’a yükseldiğini açıkladı. Bir gün önce bu sayı 36’ydı.

Pentagon’dan yapılan açıklamada, ordu mensuplarına ilaveten, 14 sivil çalışan, 19 aile üyesi ve 7 sözleşmelide de Corona virüsünün tespit edildiği belirtildi.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT