1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan Türkiye'ye destek mesajı!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan Türkiye'ye destek mesajı!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Esed rejiminin Rusya desteğiyle İdlib'de sürdürdüğü saldırılara atıfta bulundu ve "Türkiye ile neler yapabileceğimizi görmek için beraber çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan Türkiye'ye destek mesajı!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bakanlık binasında basın toplantısı düzenledi. Pompeo, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İdlib'deki gelişmelere değindi.

Pompeo, Esed rejiminin askeri bir zafer elde edemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Rejimin yaptığı saldırılar NATO müttefikimiz Turkiye ile çatışma riskini arttırmaktadır. Cevap, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2254 sayılı kararı uyarınca daimi bir ateşkes ve BM liderliğindeki müzakerelerdir. Başkan (Donald) Trump'ın da salı günü belirttiği gibi Türkiye ile neler yapabileceğimizi görmek için beraber çalışıyoruz."

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI MIKE POMPEO'DAN ÇİN VE İRAN'A SANSÜR TEPKİSİ

Öte yandan Pompeo, tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip koronavirüs salgını konusunda "bilgi sakladıkları" gerekçesiyle Çin ve İran'a tepki gösterdi.

Pompeo, "ABD, İran rejiminin ülkelerindeki koronavirüs salgını ile ilgili hayati öneme sahip ayrıntıları sansürlemesinden derin endişe duymaktadır. Bu konuda sansür uygulamanın ölümcül bedelleri olur." ifadesini kullandı.

İran'ın virüs sebebiyle yaşanan ölüm vakalarında Çin'den sonra ikinci sırada olduğunu vurgulayan Pompeo, İran'a koronavirüs vakalarının ve ölüm sayısı hakkında örtbas girişiminde bulunmaması ve gerçeği anlatması çağrısında bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT