1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD ile Taliban arasında ateşkes anlaşmasına varıldı!

ABD ile Taliban arasında ateşkes anlaşmasına varıldı!

Amerikan medyası, Amerika Birleşik Devletleri ile Taliban arasında 7 günlük bir ateşkes anlaşmasına varıldığını duyurdu.

ABD ile Taliban arasında ateşkes anlaşmasına varıldı!

Perşembe günü bir radyo programına katılan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Taliban'la anlaşmanın yakın olduğunu söylemişti. Trump, programda "Bir anlaşmaya varmak için iyi bir ihtimal olduğunu düşünüyorum." demişti. Trump'ın bu açıklamasından bir gün sonra Amerikan medyası, ABD ile Taliban arasında 7 günlük bir ateşkes anlaşmasına varıldığını bildirdi.

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP GÖRÜŞMELERE KET VURMUŞTU

ABD Başkanı Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine durdurmuştu.

Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti.

Haftalarca belirsiz kalan barış görüşmeleri Taliban'ın elinde rehin tuttuğu 2 ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla tekrar başlamıştı.

HABERE YORUM KAT