1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD Meclisi'nde FETÖ'cülere alkış

ABD Meclisi'nde FETÖ'cülere alkış

Virginia Delegeler Meclisinde konuşan ABD'li politikacı Mark Sickles, Türkiye'nin tepkisini çekecek bir olaya imza attı. Sickles, firari FETÖ'cüler Adem Yavuz Arslan ve FETÖ’nün yayın organı Zaman’ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici'yi mecliste cesur gazeteciler olarak tanıttı. Meclis'tekiler ise FETÖ'cüleri alkış yağmuruna tuttu.

ABD Meclisi'nde FETÖ'cülere alkış

ABD’nin Virginia eyaleti Delegeler Meclisinde çarşamba günü düzenlenen oturumda konuşan Demokrat Parti Üyesi Delege Mark D. Sickles, Fairfax kentindeki Amerikan Türk Dostluk Derneği’nden arkadaşları olarak tanıttığı Adem Yavuz Arslan ve Abdülhamit Bilicinin sürgün edilmiş medya çalışanları olduğunu belirtti. Konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ve bu iki FETÖ'cünün neden soruşturma geçirdiği ve firar ettiğine değinmeyen Sickles, Arslan ve Bilici'yi soruşturma geçirmiş, vatansızlar diye tanımladı.

Bu tanımlama sonrası konuşmasına devam eden Sickles, "Bu cesur gazetecilerin yanındayım, Türkiye'de basın özgürlüğünün olmayışının farkındalığını arttırma çabalarını alkışlıyorum. Umarım siz de onlara hoş geldiniz dersiniz." dedi.

Sickles'in yaptığı bu konuşma sonrası ise meclistekiler iki FETÖ'cüyü alkış yağmuruna tuttu.

 

 

 

HABERE YORUM KAT