1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ABD'de bir Türk nehirde boğuldu! memleketi Çorum'da toprağa verildi

ABD'de bir Türk nehirde boğuldu! memleketi Çorum'da toprağa verildi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Sacramento şehrinde, yüzmek için bottan suya atlayan ve kaybolan Umut Felik'in (27) 3 gün sonra cansız bedenine ulaşıldı.Ailesi çocuklarının cenazesinin bir an önce Türkiye'ye getirilmesini talep etti. Felik'in cenazesi dün sabah saatlerinde memleketi Çorum'un Kargı ilçesine getirildi.

ABD'de bir Türk nehirde boğuldu! memleketi Çorum'da toprağa verildi

Üniversite öğrenimi için Amerika'ya giden Umut Felik (27) adlı bir genç, 28 Mayıs tarihinde 4 arkadaşı ile birlikte Webb Tract'in kuzeyindeki San Joanquin Nehri'ne giderek yüzmek için bottan suya atladı.Bir süre sonra gözden kaybolan gencin arkadaşları harekete geçerek yetkililere durumu bildirdi. ihbar üzerine harekete geçen ABD polisi, nehirde arama başlattı. 3 gün süren arama çalışmasının ardından Umut Felik'in cansız bedenine ulaşıldı. Ailesi tarafından çocuklarının cenazesinin bir an önce Türkiye'ye getirilmesi için çağrıda bulunmasının ardından, Felik'in cenazesi dün sabah saatlerinde memleketi Çorum'un Kargı ilçesine getirildi.

ABD'de bir Türk nehirde boğuldu! memleketi Çorum'da toprağa verildi

GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDULAR

Felik için, evlerinin önünde helallik alındı. Bu sırada Felik'in yakınlarının güçlükle ayakta durduğu görüldü. Umut'un halası Filiz Meydankaş, baba Ahmet Felik'in yanından bir an olsun ayrılmadı. Torununu son yolculuğuna uğurlarken gözyaşlarına hakim olamayan babaanne Behice Felik ise helallik boyunca dua etti.

Helallik alınmasının ardından Büyük Cami'de cenaze namazı kılındı. Yetkililerin  koronavirüs tedbirleri kapsamında yoğun kalabalıklar oluşmaması yönünde uyarıları üzerine camide, sosyal mesafeye uyularak saf tutuldu. Felik, Kargı Asri Mezarlığı'na defnedildi. 

HABERE YORUM KAT