ABD'li ilaç firması Pfizer Kovid-19 aşısı için tarih verdi

Koronavirüs aşı çalışmaları dünya genelinde birçok ülkede devam ederken Amerika Birleşik Devleti'nden (ABD) önemli bir gelişme haberi geldi. ABD'li ilaç firması Pfizer Yönetim Kurulu Başkanı Albert Bourla, aşının güven testlerini başarılı sonuç vermesi halinde, sonbaharda kullanılabileceğini açıkladı.

ABD'li ilaç firması Pfizer Kovid-19 aşısı için tarih verdi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ortaya çıktığından bu yana, bilim insanları virüsün genetik yapısını daha iyi anlamak ve aşısını bulabilmek için yarışıyor. Dünya genelinde virüs tablosu her geçen gün ağırlaşırken, gözler aşı tedavisi ile ilgili gelişmelere çevrilmiş durumda..

SONBAHARDA KULLANILABİLİR

Geçtiğimiz aylarda çok sayıda büyük ilaç firması, corona virüsü aşısı ve tedavisi üzerinde çalışmalar yürüttüğünü açıklamıştı. Bu firmalardan biri olan Pfizer CEO'su Albert Bourla, acil durumlar için aşı dağıtımına sonbaharda başlanabileceğini, daha geniş ölçekli dağıtımın ise 2020 sonunda yapılabileceğini açıkladı.

İLK SONUÇLAR MAYISIN BAŞINDA GELECEK

Wall Street Journal'a konuşan Bourla, "Şu anda bir krizin içindeyiz ve herkes bir çözüm bekliyor" ifadesini kullandı.

Öte yandan Fox News'te yer alan haberde ise aşının güvenlik testlerinin sürdüğü ve ilk sonuçların Mayıs başında gelebileceği kaydedildi.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡