1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD'nin korona kabusu Beyaz Saray'ı sardı, Mike Pence kendini karantinaya aldı

ABD'nin korona kabusu Beyaz Saray'ı sardı, Mike Pence kendini karantinaya aldı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, sözcüsü Katie Miller'ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından kendisini karantinaya aldı. Koronavirüs test sonucu negatif çıkan Pence, tedbir amaçlı olarak bir süre evden çalışacak.

ABD'nin korona kabusu Beyaz Saray'ı sardı, Mike Pence kendini karantinaya aldı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, sözcüsü Katie Miller'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) çıkmasının ardından kendini karantinaya aldığı bildirildi.

Bloomberg'in Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Miller'da cuma günü Kovid-19 tespit edilmesinin ardından, Pence de önlem amacıyla kendini karantinaya aldı.

Bugün yaptırdığı koronavirüs testi "negatif" çıkan Pence'in, tedbiren bir süre evinden çalışacağı kaydedildi. Pence'in karantina kararına ilişkin Beyaz Saray'dan ya da ofisinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

BEYAZ SARAY'DA KORONAVİRÜS VAKASI

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaverlerinden birinde perşembe günü Kovid-19'a rastlanmasının ardından, cuma günü de Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Sözcüsü Miller'a Kovid-19 teşhisi konulmuştu.

Miller'ın eşi Stephen Miller'ın da Trump'ın danışmanı olması, Beyaz Saray'daki virüs endişelerini artırmıştı.

1 DANIŞMAN VE 11 GİZLİ SERVİS ELEMANINDA VİRÜS

Ayrıca cuma günü, Trump'ın Beyaz Saray danışmanı olan kızı Ivanka Trump'ın asistanında ve 11 Gizli Servis elemanında da virüs çıkmıştı.

Bu vakaların ardından, Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Başkanı Stephen Hahn, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield ile Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci kendilerini karantinaya almıştı.

.

HABERE YORUM KAT