1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD’nin Kudüs kararına tepki

ABD’nin Kudüs kararına tepki

Genç Memur-Sen Hakkari Şubesi üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

ABD’nin Kudüs kararına tepki

Genç Memur-Sen Hakkari Şubesi üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde düzenlenen basın açıklamasına birçok dernek, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile üniversite öğrencisi katıldı. Ellerinde değişik pankartlar bulunan kalabalık, "Kudüs halkının yanındayız" sloganları atarak tekbir getirdiler. Burada basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Üniversite Komisyon Başkanı Sümeyye Hacıoğlu, "Küresel dünya sisteminin çatırdamasıyla ortaya çıkan endişe, emperyalistleri gün geçtikçe daha da korkutmakta ve iktidarlarını sabit kılabilmeleri adına şiddetin boyutunu gün geçtikçe derinleştirmektedir. Ekmeğini şiddet üzerinden kazanan bu şer odaklarının son hamlesi; bütün inançlarca kutsal sayılan, Yüce Allah'ın mesajını insanlığa iletmeleri üzere görevlendirdiği Peygamberlerin birçoğunun yaşamış olduğu, kısaca her şeyin başladığı yer olarak tanımlayabileceğimiz insanlığın ortak mirası Kudüs'ün ABD tarafından İsrail'in başkenti olarak kabul edilmesidir. Yıllardır bütün dünyanın gözleri önünde bir insanlık trajedisinin yaşandığı Filistin'in işgaline duyarsızlık, bugün olayı farklı noktalara taşımış ve şiddetin iktidarını sürenlere insanlığın ortak mirasına göz koyabilecek cesareti vermiştir. Mevcut dünya sisteminde, yeni inisiyatif alanları ve yeni sorumlulukların ortaya çıktığı bir süreçle karşı karşıya olduğumuzun bilinciyle yaşanabilir, adil bir dünya ufkunu muasır bir sisteme taşıma hedefi ile hareket edeceğiz. Küresel örgütlerin karşısında örgütsüzlük nedeniyle zayıf düşüp dağılmaya ve mağlup olmaya geçit vermeyecek ve geleceğin teminatı olacak bir örgütlülüğü tesis ederek, inşa ve ihya yolculuğunda insanlık için iyilik meşalesi olma mücadelesini bütün şer ve karanlık zihinlere karşı sürdüreceğiz" dedi.

ABD’nin Kudüs kararına tepki

ABD’nin Kudüs kararına tepki

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT