1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Acı Tesadüf

Acı Tesadüf

Acı Tesadüf

Bursa’da tarihi Oruçbey Hamamında yakılan talaş ve odun 2 kişiyi canından etti. 46 yaşındaki İsmail Varol ile yanında bulunan komşusu 80 yaşındaki Mehmet Durdu Özcan hamamda ölü olarak bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibinde görevli hemşire Şehriban Şentürk ölenlerden İsmail Varol’un ağabeyi olduğunu görünce olay yerinde sinir krizi geçirdi.

BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADI

Merkez Osmangazi ilçesi Hisar Mahallesi Oruçbey sokak’ta bulunan Sultan II. Murat devrinde, Kara Timurtaş Paşa nın oğlu Oruç Bey tarafından yaptırılan tarihi Oruçbey hamamının işletmecisi olan 46 yaşındaki 2 çocuk babası İsmail Varol’un eve gelmemesi üzerine saat 00.30 da hamama gelen oğlu Orhan Varol (25) içeriye girdiğinde babası ile birlikte komşuları 80 yaşındaki Mehmet Durdu Özcan’ın cansız bedenleri ile karşılaştı.

KAPIYI AÇAMADILAR

Olay yerine çağırılan polis ekipleri odun ve talaş yakılarak ısıtılan Oruçbey Hamamının kapılarının kapalı olmasından dolayı içeriyi dolduran karbonmonoksit gazından bayılan İsmail Varol ve Mehmet Durdu Özcan’ın dışarıya çıkmak isterken kapıyı açamadıklarından dolayı öldüklerini belirtti. Polis ekipleri tarafından çağırılan 112 Acil servis ekibinde görevli hemşire Şehriban Şentürk ölen kişilerden İsmail Varol’un ağabeyi olduğunu görünce sinir krizi geçirdi. Birlikte çalıştıkları arkadaşları tarafından teselli edilen Şehriban Şentürk’ün haber vermesi üzerine olay yerine gelen yakınları sinir krizleri geçirip gözyaşlarına boğuldular.

OTOPSİ YAPILACAK

Cumhuriyet Savcısı’nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından İsmail Varol ve Mehmet Durdu Özcan’ın kesin ölüm sebeplerinin belirlenmesi için cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT